Prváci z ochrany životního prostředí třídili odpad a hledali jinan i lýkožrouta

2. 11. 2011 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Stát se oficiálně studentem prvního ročníku ochrany životního prostředí na Přírodovědecké fakultě a zapadnout tak mezi „mazáky“ letos nebylo jen tak samo sebou. Tentokrát byl pro nejmladší ročník poprvé připraven speciální večírek na uvítanou.

Pasování prváků prvního ročníku ochrany životního prostředí

Foto: Josef Brůna

„Připravit, START!“ Pět týmů budoucích ochranářů životního prostředí vyrazilo vstříc nelehkému úkolu. Aby mohli být prvňáci oficiálně pasováni na studenty ochrany životního prostředí, museli obstát ve speciální vědomostní hře.

Posilnění welcome drinkem přichystaným staršími studenty statečně třídili odpad, hledali jinan dvoulaločný a lýkožrouta smrkového. Symbolický „zápočet“ obdrželi všichni.

Cílem hry nebylo prověřování znalostí, ale hlavně zábava a trocha adrenalinového napětí – tým, který nejrychleji splnil všechny úkoly, totiž symbolicky obdržel obří Studentskou pečeť.

Prvního pasování v celé historii oboru se při slavnostních fanfárách ujal sám ředitel ústavu, docent Jan Frouz. Symbolickým žezlem obřadně pasoval za velkého potlesku 25 nových členů další ochranářské generace. A aby nemohlo nové studenty při cestě za vědomostmi nic překvapit, obdrželi od starších ročníků i speciální Příručku prváka.

Tmelení kolektivu po zbytek dlouhého večera probíhalo v nedaleké Mrtvé rybě. Jako studentka ochrany životního prostředí upřímně doufám, že i v této tradici budou letošní prváci pokračovat.

Fotogalerie


Foto: Josef Brůna

Kvíz

Obstáli byste ve vědomostní hře pro prváky OŽP? Zkuste si správně vytřídit následující odpad:
1. Karton od rybízového džusu
2. Plechovka od nápoje
3. Posmrkaný papírový kapesník
4. Obal od těstovin
5. Skripta z neoblíbeného předmětu
6. Dětské plenky
7. Tampóny na odličování make-upu
8. Ohryzek od jablka
9. Stará žárovka
10. Láhev od piva
11. Myš od počítače

(Správné odpovědi: 1. Kontejner na nápojové kartony, 2. Sběrna surovin, kde mají zajištěn odvoz hliníku, 3. Komunální (směsný) odpad – znečištěný papír nepatří do kontejneru na papír, 4. Kontejner na plasty, 5. Kontejner na papír, 6. Komunální (směsný) odpad, 7. Komunální (směsný) odpad, 8. Kompost nebo speciální popelnice na biologický odpad, 9. Nebezpečný odpad, 10. Kontejner na barevné sklo, 11. Nebezpečný odpad)Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.