První queer revue Ředkvičky vyjde na podzim. Přispět do ní mohou všichni

4. 8. 2010 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Sdružení Charlie vydá už během podzimu první číslo své queer revue pod názvem „Ředkvičky – jsou růžové a pálí na jazyku“. A vyzvalo studenty i další potenciální autory, aby mu zasílali své příspěvky.

Sdružení Charlie připravuje novou revue „Ředkvičky: Jsou růžové a pálí na jazyku“.

Ilustrační foto: Charlie

Ředkvičky jsou plánovány jako queer revue (tzv. queerevue) – sborník, v němž budou moci čtenáři najít příspěvky nejrůznějšího druhu. Bude kombinovat formu odborného textu, volné tvorby – poezii i prózu, i dalších literárních žánrů. „Obsahem by měla být široká škála příspěvků od odborných textů přes úvahy, poezii, povídky a bajky až po zprávy z činnosti sdružení Charlie,“ uvedl jeho prezident Zdeněk Robin Scholze.

Přispět do Ředkviček mohou všichni. Stačí zaslat své dílko do jedné z rubrik podle návodu zveřejněného spolkem (Queerevue Ředkvičky – výzva k podávání příspěvků (PDF)).

První číslo Ředkviček vyjde pouze v elektronické podobě, autoři plánují revue vydávat každoročně. V současné době byla ustavena redakční rada, editor, redaktoři jednotlivých sekcí a buduje se i okruh recenzentů z řad významných akademických pracovníků, především z Univerzity Karlovy a z Masarykovy univerzity v Brně. Charlie také vypsal soutěž pro mladé výtvarníky na grafické řešení nového periodika. (Více v článku: Queer spolek Charlie chystá časopis Ředkvičky. Vyhlásil soutěž na jeho podobu)Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.