Psycho Film Praha 2009

18. 5. 2009 Autor: Rubrika: Kalendář žádné komentáře


Kdy: 5.-7. června 2009
Kde: kino Atlas, kino Evald

5. – 7. června 2009 se uskuteční už třetí ročník přehlídky zaměřené na projekci filmů s tématy z oblasti psychiatrie, psychologie a sexuologie. Zvolené hlavní téma – psychiatrická péče – tentokrát souvisí s oslavami 100 let samostatné existence bohnické léčebny.

Vedle hraných a dokumentárních snímků s touto tematikou se v programové nabídce přehlídky tradičně objeví též filmy se souvisejícími tématy – tedy obecněji duševní choroby, poruchy osobnosti, drogová a alkoholová závislost, sexuální deviace.

V letošním roce festival expanduje z kina Atlas na Florenci též do kina Evald na Národní třídě. Všechny projekce budou tradičně opatřeny komentářem hosta festivalu či odborníka z oblasti psychiatrie či sexuologie. Vzhledem k edukativnímu a osvětovému zaměření festivalu je vstup na všechny projekce zdarma.

Psycho Film Praha je partnerským projektem festivalu Mezi ploty a je pořádán neziskovým občanským sdružením pod záštitou Psychiatrické léčebny Bohnice.

Informace: www.psychofilm.czNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.