Queer spolek Charlie chystá časopis Ředkvičky. Vyhlásil soutěž na jeho podobu

29. 6. 2010 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Queer sdružení Univerzity Karlovy Charlie vypisuje soutěž na grafickou podobu revue Ředkvičky s podtitulem „Jsou růžové a pálí na jazyku“. Soutěž je veřejná a k účasti byli osloveni i vytipovaní umělci.

Revue Ředkvičky chce nabízet pestrou škálu literárních, uměleckých i odborných forem a témat. „Hlavním cílem je představit veřejnosti, že queer téma je neoddělitelnou součástí kultury, která by bez něj byla neúplná, a také poukázat na rozmanitost uvnitř samotné queer společnosti,“ uvedl předseda sdružení Zdeněk Robin Scholze.

Sdružení Charlie připravuje novou kulturní revue s názvem Ředkvičky.

Ilustrační foto: Charlie

Jednotlivé návrhy by měly obsahovat koncept titulní a zadní strany, grafický layout pro stránku se souvislým textem s poznámkovým aparátem, pro stránku s obrazovou přílohou a pro stránku s publikovanou poezií. Jako inspiraci doporučují autorům grafického konceptu periodika jako Zlatý řez, Era 21, Revolver Revue nebo Font. Grafické podobě a nápadům však žádná omezení nekladou.

Charlie preferuje originální grafickou identitu zvlášť pro každé číslo (jednou až dvakrát ročně), ale zároveň bude vhodné ustanovit základní vizuální prvky pro zachování kontinuity revue do budoucna. Uvažuje se i o tematických číslech, jimž se má grafická podoba částečně přizpůsobovat. Revue Ředkvičky bude vycházet v elektronické podobě ve formátu PDF, bude šířena zdarma.

Soutěž je určena především pro studenty a mladé grafiky a výtvarníky hledající uplatnění svých neotřelých nápadů a návrhů. Přispění k projektu je dobrovolné, proto ani grafická soutěž není honorována. Uzávěrka soutěže je 31. října 2010, návrhy mohou autoři zasílat ve formátu PDF nebo JPG na e-mail info[zavináč]charlie.li.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.