Recenze filmu Tři dny ke svobodě: Zoufalí lidé dělají zoufalé věci

21. 1. 2011 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Pokud chcete zažít pořádné napětí, prožít neobvyklý emocionální příběh nejhlubšího citu a obrovského odhodlání, pak je pro vás nový film oscarového hollywoodského režiséra Paula Haggise tou správnou volbou.

Na kvalitě mu mimo jiné přidává i fakt, že si téměř do posledních minut stále nejste jisti, jestli se jedná o příběh s dobrým, nebo špatným koncem. Váš zážitek z filmu bude o to napínavější také proto, že vám konec příběhu autorka této recenze neprozradí.

Russell Crowe bere spravedlnost do vlastních rukou a snaží se dostat manželku z vězení.

Foto: Filmofilia.com

Odsouzená Lara (Elizabeth Banks), matka malého syna a manželka (ne)obyčejného učitele Johna Brennana (Russell Crowe), dostává za vraždu své nadřízené doživotní trest. Jen velmi těžce se smiřuje s osudem, že své jediné vyrůstající dítě a milovaného manžela bude už do konce života vídat jen při návštěvách ve vězení. John za žádných okolností nepřestává věřit v Lařinu nevinu a dělá vše proto, aby se dostala znovu na svobodu.

Po neúspěšném znovuotevření případu a manželčině nezdařené sebevraždě se rozhoduje pro zoufalé, avšak jediné možné řešení, a naplánuje útěk rodiny do Venezuely. Nejprve však musí dostat Laru z velmi přísně střežené věznice. Kvůli tomu zanedbává svou profesi učitele a schází se s útěkářem, padělateli pasů, navštěvuje věznice a dává na své stěně v ložnici postupně dohromady rozsáhlý plán. Riskuje svůj život a čistý trestní rejstřík, když páchá jeden protizákonný čin za druhým a dopustí se dokonce vraždy. V patách je mu policie a vědomí, že už možná nikdy neuvidí svou matku, otce ani bratra, kteří o jeho úmyslu nemají žádné tušení.

Trailer k filmu
[stream flv=x:/www.ukacko.cz/video/tri-dny-ke-svobode-trailer.flv img=x:/www.ukacko.cz/wp-content/media/the_next_three_days.jpg embed=false share=true width=600 height=340 dock=true controlbar=over bandwidth=high autostart=false /]

Video: Bioscop

Víra v uskutečnění plánu, shledání s křivě obviněnou manželkou a matkou jediného syna mimo zdi věznice ho ale žene stále kupředu. Tři dny před neočekávaným přeložením své ženy do jiné věznice ji k jejímu překvapení unese při převozu do nemocnice. Při nebezpečné přestřelce unikají před policejním komandem. Cestou do bezpečí však nestihnou vyzvednout svého malého syna. Jeho matka však za žádnou cenu nechce odjet bez něho…

Film Tři dny ke svobodě (The Next Three Days) dorazil do České republiky tento týden. Jeho předpremiéra se konala 18. ledna 2011 v secesním kinematografu pražské Lucerny, v ostatních kinech je k vidění od 20. ledna.

Oficiální stránka filmu: thenextthreedaysmovie.comNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.