Reformu vysokých škol od června zřejmě povede bývalý rektor UK Ivan Wilhelm

27. 5. 2011 Autor: Rubrika: Univerzita 1 komentář

Ivan Wilhelm, bývalý rektor Univerzity Karlovy, se zřejmě stane novým náměstkem pro vysoké školy a výzkum u ministra Josefa Dobeše. Na starost bude mít i připravovanou reformu, kterou řada vysokých škol kritizuje.

Náměstkem pro vysoké školy zřejmě bude bývalý rektor UK Ivan Wilhelm.

Foto: UK

Během jednoho roku jde už o druhou změnu na tomto postu. Ministerstvo zatím nástup Wilhelma nepotvrdilo, ani nevyvrátilo – připustilo však, že současný náměstek Jan Koucký ke konci měsíce končí. O jeho možném nahrazení Ivanem Wilhelmem informoval UKáčko.cz zdroj blízký ministerstvu, stejnou informaci získal i server Česká pozice.

Pokud Ivan Wilhelm na ministerstvo školství skutečně nastoupí, čekají ho náročné úkoly. Bude muset řešit další postup v reformě vysokých škol, jejíž navrženou podobu řada akademických funkcionářů tvrdě kritizuje.

Křeslo ve vládě však nemá jisté ani sám ministr školství Josef Dobeš, kterého premiér Nečas opakovaně kritizoval za „nečinnost“, pomalou přípravu reformy i špatnou komunikaci s vysokými školami.

Ivan Wilhelm

Profesor Ivan Wilhelm (69) je vysokoškolským pedagogem, bývalým prorektorem (1994–2000) a rektorem (2000–06) Univerzity Karlovy. Je držitelem několika čestných doktorátů a rytířských řádů Francie a Vatikánu. Absolvoval Fakultu technické a jaderné fyziky ČVUT, od roku 1967 působí na Matematicko-fyzikální fakultě. V letech 1965–69 byl členem KSČ, v posledních volbách do Evropského parlamentu neúspěšně kandidoval za Evropskou demokratickou stranu.
Zdroj: MŠMT, archivNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.