Rektor UK odmítl účast na předávání státních vyznamenání. Vadí mu, že Zeman dva rektory nepozval

24. 10. 2013 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Rektor Univerzity Karlovy a zároveň předseda České konference rektorů Václav Hampl nepůjde na slavnostní shromáždění k předávání státních vyznamenání, které proběhne 28. října na Pražském hradě. Vadí mu, že prezident Zeman kvůli osobním neshodám nepozval rektory Masarykovy a Jihočeské univerzity.

Rektor Václav Hampl

„V uplynulých 23 letech byli vždy zváni rektoři všech veřejných a státních vysokých škol a porušení této tradice považuji za velmi nešťastné,“ uvedl rektor Hampl.

Prezident Miloš Zeman se rozhodl nepozvat rektora Masarykovy univerzity Mikuláše Beka a rektora Jihočeské univerzity Libora Grubhoffera.

Šéf brněnské univerzity Bek v září odmítl nechat Zemana přednášet na akademické půdě, protože to považoval vzhledem k probíhající předvolební kampani za nevhodné.

Rektor Jihočeské univerzity zase prezidenta rozzlobil tím, že se zastal Martina C. Putny, kterého Zeman odmítal jmenovat profesorem. Grubhoffer se ze solidarity s odmítnutým Putnou dokonce nezúčastnil ani slavnostního jmenování nových profesorů v Karolinu.Komentování tohoto článku momentálně není z technických důvodů možné.