Rektorem bude opět Václav Hampl. Podpořilo ho 90 % senátorů

22. 10. 2009 Autor: Rubrika: Univerzita 1 komentář

V čele UK bude další čtyři roky stát současný rektor, profesor Václav Hampl. V tajném hlasování Akademického senátu se pro něj vyslovilo celkem 55 z 61 hlasujících senátorů.

Rektor Václav Hampl

Profesor Václav Hampl povede univerzitu až do roku 2014.

Foto: Anna Krýslová (UKáčko.cz)

Hampl byl jediným kandidátem na funkci a měl podporu 12 fakult z celkových sedmnácti. (Více zde: Rektorem bude zřejmě znovu Hampl, je jediným kandidátem)

Do funkce rektora jej musí ještě formálně jmenovat prezident republiky. Nový mandát začne Hamplovi v únoru a univerzitu bude vést až do roku 2014.

Svůj volební program rektor představil sloganem „ODKAZ – Otevřenost, Dynamika, Kvalita, Autonomie a Znalosti“. Slibuje v něm například více peněz pro doktorandy a špičkové akademické pracovníky. Pokusí se i o užší spolupráci s komerční sférou, o udržení malých oborů nebo zajistí více kurzů celoživotního vzdělání. Chce také využít nová pravidla pro financování vědy a výzkumu, a posílit tak bádání na univerzitě.

Sedmačtyřicetiletý Václav Hampl vystudoval obecnou biologii na Přírodovědecké fakultě, specializuje se na fyziologie a nyní působí na 2. lékařské fakultě UK. Rektorem byl zvolen v roce 2006, kdy se stal ve věku 44 let nejmladším rektorem v novodobé historii univerzity.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.