Říjnový Jarmark představí to nejlepší ze studentského života

5. 9. 2011 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Už potřetí se počátkem nového akademického roku uskuteční festival Jarmark. Akce, na níž se nejen čerstvým prvákům představí především studentské spolky, se bude konat ve čtvrtek 6. října na prostranství před Karolinem.

Na Jarmarku se opět představí na dvě desítky studentských spolků.

Foto: Martin Kolář (UKáčko.cz)

„Letošní Jarmark proběhne opravdu ve velkém, poprvé na Ovocném trhu,“ láká Markéta Havelková, předsedkyně Studentské unie, která akci spolu s univerzitou pořádá.

„Návštěvníci se mohou těšit během celého prvního říjnového týdne na různé kulturní akce, informační semináře pořádané i na spuštění nového informačního webu, který vytvořili studenti studentům,“ dodává Havelková.

Akce začne ve 13 hodin a během odpoledne potěší účastníky studentské kapely Last Station, Vagyny dy Praga a City of Autumn. Z profesionálních kapel přijaly pozvání například Chancers a Notes From Prague, tahouny festivalu mají být kapely Navigators a Niceland. Odpolednem bude provádět moderátor Radovan Klučko.

Program i letos doprovodí řada koncertů. Fotka zachycuje kapelu Sundays on Clarendon Road na Jarmarku 2009.

Foto: Matěj Vaněček (UKáčko.cz)

Studenti se také mohou těšit na stánky asi dvacítky studentských spolků, které představí svou činnost. Na Jarmark se chytá také rektor UK Václav Hampl, letošní kandidát na krále Pražského Majálesu Jan Šmejkal a Miss UK Eliška Černá.

Konec Jarmarku je plánován na 22. hodinu, už od deváté večerní ale začne afterparty v klubu Chapeau Rouge. Pořadatelé slibují například „neoficiální, ale zato důslednou imatrikulaci prváků“, o hudbu se postará kapela NANO (electro) a poté DJ, který bude bavit přítomné až do ranních hodin.

Podívejte se také na reportáže z loňského a předloňského Jarmarku.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.