Role České republiky ve světě

9. 11. 2009 Autor: Rubrika: Kalendář žádné komentáře

Kdy: sobota 14.11. od 14:00 hodin
Kde: Velká aula, FF UK, nám. J. Palacha 2

Za aktuální obraz České republiky v zahraničí se musíme stydět. Vystupování politiků je do té míry zmatené a nečitelné, že nás v cizině už těžko můžou brát vážně. S kým vlastně tahle země buduje spojenectví? S Evropou, se Spojenými státy, nebo s putinovským Ruskem? A o co jí vlastně jde? Integrovat unii, rozbít unii, nebo prostě jen prudit? Bohužel, my sami v tom politiky podporujeme. Ani předsednický půlrok nás nepřiměl podívat se dál než na vlastní dvorek. Výsledkem je, že jsme prostě bezvýznamní.
(ze studentského prohlášení Inventura demokracie ’09)

Host debaty:
Madeleine Albrightová (1937) se narodila jako Marie Jana Korbelová v pražské židovské rodině. V roce 1948 se celá rodina po přečkání války na Britských ostrovech usadila ve Spojených státech. Madeleine Albright byla v letech 1993 – 1997 velvyslankyní USA v Radě bezpečnosti OSN, následující čtyři roky ministryní zahraničí. Významně se zasadila o rozšíření NATO o někdejší státy Varšavské smlouvy – Česko, Polsko a Maďarsko. Nyní přednáší na Georgetown University a podílí se na činnosti Národního demokratického institutu pro mezinárodní vztahy.

partner iniciativyNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.