S Fulbrightem na studia do Ameriky

5. 5. 2008 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Vyberte si jakoukoliv americkou univerzitu, podejte přihlášku do 1. září, a pokud budete skutečně dobří a usměje se na vás i kapánek štěstí dostanete od Fulbrightovy komise stipendium na školné (do 18 tisíc USD), životní náklady, zdravotní pojištění i letenku.

Téměř 40% šance na získání stipendia už stojí za pokus. „Každý rok Fulbrightovým stipendiem podpoříme až patnáct studentů. Vzhledem k tomu, že obvykle obdržíme přibližně čtyřicet kvalitních přihlášek, má dobrý student značnou šanci na úspěch,“ říká ředitelka Fulbrightovy komise Hana Ripková.

Cílem pobytu v USA může být absolvování celého studijního programu včetně získání titulu nebo pouze jednoroční hostování. Pro práci na samostatném výzkumném projektu, např. dizertaci, je určena kategorie „visiting research student“. V tomto případě musí ale předem mít uchazeč pozvání americké vzdělávací instituce.

Pokud máte v kapse bakalářský titul, výborné studijní výsledky a českou občanku, už vám stojí v cestě za americkým snem jen jazyková zkouška TOEFL, doporučení pedagoga a známe testy studijních předpokladů GRE. Předtím než se vydáte na cesty, podívejte se na podrobnosti na stránkách Fulbrightovy komise v sekci Fulbrightova stipendia.Klíčová slova


Hodnocení


Související články


Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.