Sbírka pro Japonsko se odkládá, právníci zapomněli na povolení

16. 3. 2011 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Uspořádat veřejnou sbírku není tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Přesvědčila se o tom i Právnická fakulta a její studentské spolky, které chtěly uspořádat sbírku na Japonsko postižené zemětřesením a následnou tsunami. Zapomněly totiž na nutná povolení a sbírku musely odvolat.

POZOR, ČTĚTE AKTUÁLNÍ ZPRÁVU:
Na PF proběhne benefiční koncert Právníci pro Japonsko


Právníci chtěli uspořádat sbírku pro vybrané vzdělávací zařízení v Japonsku, opomněli ale zákon o veřejných sbírkách.

ilustrační foto: M. Dvořák

Na skutečnost, že původně ohlášená sbírka v úterý nakonec nezačala, upozornilo redakci několik čtenářů a čtenářek. Akce včetně kasičky na příspěvky sice byla připravena, pak se ale ukázalo, že se kvůli snaze o co nejrychlejší začátek sbírky zcela zapomnělo na potřebná povolení. Opomenutí zákona o veřejných sbírkách právě na Právnické fakultě je o to paradoxnější, že akci inicioval proděkan fakulty, profesor Milan Damohorský.

K pořádání veřejné sbírky je podle zákona potřeba souhlas magistrátu nejméně 30 dnů před jejím začátkem. Pro sbírku, jejíž výtěžek má putovat do zahraničí, je navíc potřeba souhlasu českého ministerstva zahraničí. Pořadatelé by také například museli zřídit zvláštní bankovní účet. Nic z toho se však nestalo, zahájení sbírky tak muselo být odloženo.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.