Sbor UK představí v pátek nové CD

30. 5. 2008 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy pokřtí v pátek 30. května v Karolinu nové CD „Píseň česká“. Slavnostní představení nového disku je součástí oslav 60. výročí vzniku sboru.

Na novém CD posluchači uslyší především české a moravské písně, a to jak lidové tak i z tvorby hudebních skladatelů. Disk dále obsahuje i cyklus ”Moravská krajina“, který pro Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy napsal přední český sborový skladatel Antonín Tučapský, člen Královské hudební akademie ve Velké Británii. Tučapský převzal zároveň spolu s bývalým rektorem UK Ivanem Wilhelmem patronaci nad novou deskou.

„Je pro nás velká čest, že nám pan Tučapský věnoval dílo, které tak přirozeně zapadá do našeho nového CD. Je z něj cítit hluboká láska k rodné zemi, kterou pan Tučapský, v současné době žijící v Londýně, jistě velmi intenzivně prožívá, “ uvedl v tiskové zprávě ke křtu sbormistr Jakub Zicha.

Oslavy 60. výročí Vysokoškolského uměleckého souboru Univerzity Karlovy vyvrcholí v pátek 13. června 2008 v 19.30 hodin slavnostním koncertem v Dvořákově síni Rudolfina. Zazní tam mimo jiné i kantáta Kytice od Bohuslava Martinů a Pražské Te Deum 1989 od nedávno zesnulého Petra Ebena.Klíčová slova


Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.