Seminář: Fenomén Kuba

14. 2. 2010 Autor: Rubrika: Kalendář žádné komentáře

KDY: 8.3.2010 od 16:00
KDE: Metropolitní universita Praha, Učňovská 100/1, Praha 9

POPIS: Iberoamerické centrum (IAC) srdečně zve všechny studenty a zájemce z odborné i laické veřejnosti na přednášku s otevřenou diskuzí na téma: Fenomén Kuba.

Hostem bude profesor Josef Opatrný, ředitel Střediska ibero-amerických studií, Univerzita Karlova.

ANOTACE: Po celou první polovinu dvacátého století tvořila Kuba ekonomicky součást Spojených států, což vyvolávalo silné negativní reakce u části kubánské společnosti. Po Batistově převratu v roce 1952 se stala jeho silně proamerická orientace jedním z hlavních předmětů kritiky ze strany Fidela Castra. Během roku 1959 se vztahy mezi Kubou a USA radikálně zhoršily a Kuba se nakonec stala úzkým spojencem SSSR. Padesát let Castrova režimu přineslo sice Kubě značnou mezinárodní prestiž, zaplacenou ovšem ekonomickým kolapsem. Na tomto stavu nic nezměnil ani nástup Raúla Castra na místo nejvyššího představitele kubánského státu.

POTVRZENÍ ÚČASTI: Z kapacitních důvodů prosíme zájemce o potvrzení účasti na majlatova@mup.cz
Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.