Seminář poradí, jak vycestovat do zahraničí na vlastní pěst

21. 5. 2010 Autor: Rubrika: Cestování žádné komentáře

Jak si zařídit pobyt na zahraniční univerzitě, s níž nemá UK smlouvu? Mohou získat peníze na cestu i studenti, kteří už byli na Erasmu? A proč se vůbec stát „freemoverem“? Na tyto otázky chce studentům odpovědět další informační seminář.

Květnový infoseminář má studentům například poradit, jak si zařídit pobyt na zahraniční univerzitě, i když s ní nemá UK smlouvu.

Ilustrační foto: Marianna Zapotilová (UKáčko.cz)

Seminář se koná ve čtvrtek 27. května 2010 od 14 hodin v Zelené posluchárně, Celetná 20. Je určen nejen studentům UK, ale všem, které zajímá téma „freemovers“.

„Přítomní se dozví o informačních zdrojích relevantních k tématu, vystoupí i Lenka Dostálková z rektorátu, která přiblíží možnosti podpory studentů z Fondu mobility UK,“ uvedla Lída Svobodová z Informačně-poradenského centra UK, které cyklus seminářů o studiu v zahraničí pořádá.

Jako obvykle se na akci představí i studenti – tentokrát ti, kteří absolvovali studijní pobyt, stáž, nebo výzkum v zahraničí jako „freemovers“. „Prezentace studentů budou obsahovat jako vždy i fotodokumentaci a tak se tentokrát jejich prostřednictím podíváme do irského Galway, na Oxford a možná i jinam,“ dodává Lída Svobodová.

Seminář: Freemovers aneb jak vycestovat do zahraničí na vlastní pěst

kdy: čtvrtek 27. května 2010 od 14 hodin
kde: Zelená posluchárna, Celetná 20, Praha 1

program:

  • Lída Svobodová (IPC UK): Informace o freemovers – jak vycestovat „na vlastní pěst“
  • Lenka Dostálková (zahraniční odbor Rektorátu UK): Možnosti využití Fondu mobility UK
  • Prezentace studentů, freemoverů: zkušenosti, zajímavosti, inspirace

registrace: ipc1.cuni.cz/seminareNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.