Semináře poradí, jak na studia do Asie, USA a Francie

30. 1. 2011 Autor: Rubrika: Cestování 2 komentáře/ů

Informačně-poradenské centrum UK chystá i na letní semestr semináře zaměřené na studium v zahraničí. Tentokrát se bude věnovat jak oblíbeným studentským destinacím – Francii a Spojeným státům – tak i méně obvyklým asijským zemím.

Dubnový seminář seznámí studenty s možností studia v USA.

Ilustrační foto: Marianna Zapotilová (UKáčko.cz)

První seminář (14. března) bude tematicky zaměřen na Asii. V druhém bloku se představí Spojené státy (18. dubna) a poslední seminář (16. května) se bude věnovat Francii. Pořadatelé semináře nechtějí přednášet jen strohé návody na vycestování, naopak se vždy snaží pozvat studenty, kteří už takový pobyt v dané zemi absolvovali. Ti své zkušenosti a zážitky představí návštěvníkům formou zhruba 20minutové prezentace.

„Výhodou je, že informace předávají studenti studentům, takže se ve svých prezentacích věnují mimo jiné konkrétním, pro potenciální zájemce o studijní pobyt v zahraničí relevantním, bodům, jakými jsou například uznávání kurzů absolvovaných v zahraničí, zařizování ubytování v zahraničí, úskalí a výhody studia na té které vysoké škole, systém studia, kam za sportem či kulturou,“ říká Ludmila Svobodová z Informačně-poradenského centra UK.

Kromě informací o zařizování studia v zahraničí a samotného studijního pobytu na vybrané univerzitě se v prezentacích návštěvníci dozví i praktické detaily typu „na kolejích je permanentně zapnutá klimatizace a pro našince hrozná zima“, „na pláž to trvá z kampusu přibližně hodinu a půl autobusem“, „na přednášky se tam sice chodit muselo, ale většina místních neřeší čas, takže se za běžně začínalo o půl hodiny později“ či „zaplacení členského poplatku do studentské unie se vám vrátí v podobě zlevněných vstupů a jízdenek“.

Ke studiu nemají co říci jen studenti, ale i ti, jejichž náplní práce je zařizování, administrování a organizace stipendijních pobytů, jejich financování či jiná důležitá součást související se studentskými pobyty v zahraničí. „Na seminář proto zveme kromě absolventů studijních zahraničních pobytů také odborníky z různých vzdělávacích institucí a center jakými jsou například Campus France, Fulbrightova komise, DAAD, Fond mobility UK, Evropská kancelář UK, Dům zahraničních služeb MŠMT. Tito zástupci představí krátce, jaké nabídky právě jejich instituce nabízí a čím se konkrétně zabývá,“ dodává Ludmila Svobodová.

Semináře o studiu v zahraničí

14. března 2011 – Studium v zemích Asie
18. dubna 2011 – Studium v USA
16. května 2011 – Studium ve Francii

kdy: vždy od 14 hodin
kde: Zelená posluchárna, Celetná 20, Praha 1

registrace: ipc1.cuni.cz/seminare (vždy dva týdny před konkrétním seminářem – nyní registrace na seminář Studium v zemích Asie)Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.