Senát UK: Dobešova výzva rektorovi je hanebná a zavání totalitou

20. 1. 2012 Autor: Rubrika: Univerzita 11 komentáře/ů

Akademický senát UK se na pátečním jednání nezvykle ostře ohradil proti výroku ministra školství Josefa Dobeše na adresu rektora Václava Hampla. Podle senátorů jde o „hanebnost“ a výzva k podání vysvětlení zavání totalitou.

„Akademický senát UK se ostře ohrazuje proti včerejšímu osočení rektora prof. Václava Hampla z podněcování k nepokojům a považuje prohlášení ministra Dobeše za hanebnost,“ uvedli senátoři v prohlášení.

„Napětí ve společnosti vyvolávají ti, kdo dychtivě a bezostyšně prosazují nepromyšlené pseudoreformy, nikoli ti, kdo vnímají nebezpečí z toho vyplývající. Pozvat představitele samosprávné akademické obce k podání vysvětlení na ministerstvo velice nepříjemně zavání totalitními manýrami,“ míní senátoři.

Ministr školství Josef Dobeš včera v reakci na svolané shromáždění akademické obce UK uvedl, že je znepokojen „neodpovědným přístupem rektora Univerzity Karlovy a bude požadovat, aby jej ve velmi krátké době navštívil na ministerstvu“. Dobeš žádá vysvětlení, proč rektor „podněcuje akademickou obec včetně studentů k nepokojům“.

ČTĚTE TAKÉ: Paskvil a grandiózní experiment, zkritizovali představitelé UK reformu vysokých školNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.