Social Impact Award hledá nápady, které mění svět kolem k lepšímu

3. 4. 2015 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Social Impact Award podporuje už třetím rokem projekty, které významně a dlouhodobě řeší sociální a environmentální problémy. Práce pro lidi bez domova či právní poradna pro umělce – takové nápady v minulosti zvítězily.

Vítěz ceny poroty Social Impact Award 2014. Foto: SIA

V uplynulých třech ročnících soutěže Social Impact Award uspěli mnozí studenti Univerzity Karlovy ze všech fakult a různých kateder. Bodovali například studenti práv s projektem Fair Art, který poskytuje právní podporu umělcům a uměleckým institucím. Studenti psychologie uspěli s projektem VIM, zaměřeným na předávání technik, jež zlepšují schopnost se učit, myslet a lépe zvládat nástrahy studia.

Asi nejviditelnějším projektem, který v minulosti zvítězil v Social Impact Award, je Pragulic, za kterým stojí studenti FHS Tereza Jurečková, Ondřej Klügl a Katarina Chalupková. Pragulic pořádá prohlídky po Praze vedené bezdomovci. Průvodci bez domova tak díky projektu získávají přivýdělek a účastníci prohlídek zase nevšední pohled na Prahu. Zakladatelé byli letos oceněni Cenou rektora UK za mimořádné výsledky v oblasti sociálního podnikání.

Pokud máte i vy nápad, jak něco ve svém okolí zlepšit, přihlaste ho do soutěže Social Impact Award. Můžete přijít s projektem, který zlepšuje sousedské vztahy nebo nějakým způsobem pomáhá životnímu prostředí. Hlavní je, aby byl nápad realistický a dlouhodobě ekonomicky udržitelný.

Do Social Impact Award se mohou hlásit studenti vysokých či vyšších odborných škol. Přihlásit se mohou i týmy, v nichž je jen polovina studentů VŠ nebo VŠO. Přihláška se podává online. Soutěžící musí v šesti stech znacích popsat svůj projekt a do 20. dubna ho pomocí online formuláře nahrát na web soutěže. Dvanáct vybraných projektů pak bude soutěžit ve veřejném hlasování a o ceny poroty.

Šest vítězů s nejlepšími nápady na společensky prospěšné podnikání kromě finančních cen získá možnost absolvovat akcelerační program, kde se budou učit, jak svůj nápad posunout blíže k fungujícímu podniku. Součástí programu je mentoring, možnost experimentálně ověřit své nápady v praxi a pravidelné workshopy například na zlepšení obchodních a prezentačních dovedností či finančního plánovaní.

Detailní podmínky soutěže i přehled všech vítězných projektů z minulých let pro inspiraci najdete na www.socialimpactaward.cz.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.