Spolek Charlie zve na promítání filmu Prayers for Bobby

15. 5. 2010 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Spolek Charlie zve 18. května všechny zájemce na promítání filmu Prayers for Bobby k Mezinárodnímu dni proti homofobii. Po filmu bude následovat diskuse s Alešem Rumpelem, ředitelem queer festivalu Mezipatra.

Projekce se uskuteční v prostorách Filozofické fakulty Univerzity Karlovy na náměstí Jana Palacha ve čtvrtém patře, dveře č. 429, od půl sedmé večer. Vstup je volný. Po skončení filmu bude následovat diskuse na téma „Film – věda – aktivismus“, které se zúčastní Aleš Rumpel, ředitel queer festivalu Mezipatra.

Snímek Prayers for Booby byl natočen podle knižní předlohy a skutečné události ze sedmdesátých let, v dobách silného konzervatismu a nesnášenlivosti, kdy vzorná matka Mary Griffith neunese sexuální odlišnost svého syna a dožene jej k sebevraždě, aby následně mohla lépe pochopit „zvrácený život“ zatraceného dítěte.

Prayers for Bobby patří mezi nejlépe hodnocené filmy herečky Sigourney Weaver a filmy zabývající se problematikou sexuální orientace a identity. Představitelka hlavní role byla za snímek nominována na cenu Emmy a Golden Globe za nejlepší herecký výkon v ženské roli.

Ačkoliv spolek Charlie uvádí film 18. května, Mezinárodní den proti homofobii se slaví pravidelně každý rok o den dříve, na výročí vyřazení homosexuality ze seznamu Mezinárodní klasifikace nemocí Světové zdravotnické organizace v roce 1992.

Více o spolku Charlie na www.charlie.li nebo na Facebooku.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.