Sportovní den UK nabídne 18 disciplín, premiéru budou mít golf a zumba

5. 5. 2010 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Tradiční Rektorský sportovní den UK letos nabídne kromě obvyklých sportů i méně rozšířené aktivity. Půjde například o rafting či lezení na umělé stěně, úplnou novinkou je zařazení golfu nebo sportovního tance zumby.

Fotbal patří tradičně mezi nejpopulárnější hry Rektorského sportovního dne.

Foto: Martin Kolář (UKáčko.cz)

Sportovní den se koná ve středu 12. května, na kdy je také vyhlášeno volno, a je otevřený všem studentům a pedagogům univerzity. „Věříme, že letošní nabídka tělovýchovných a sportovních aktivit uspokojí každého. Je připravena řada sportovních soutěží jak pro spontánně vytvořená studentská družstva, tak pro jednotlivce,“ uvedl Martin Hrubý, vedoucí katedry tělesné výchovy Filozofické fakulty UK.

Na své si přijdou zájemci o atletiku, aerobik, basketbal, florbal, fotbal, volejbal, plavání, tenis, ale i o cyklistiku, orientační běh, kanoistiku, rafting či lezení na umělé stěně. „Premiéru bude mít golf a zumba, což je něco jako taneční forma aerobiku na latinsko-americké rytmy. Tradičně jsou zařazeny i pohybové aktivity pro tělesné postižené,“ dodal Martin Hrubý.

Rektorský sportovní den UK je nejenom možností k aktivnímu pohybu pro celou akademickou obec, ale letos jej organizátoři pojali i jako připomenutí 100leté existence tělesné výchovy a sportu na českých vysokých školách. V roce 1910 totiž začal při Univerzitě Karlově působit Tělovýchovný ústav.

Co nabídne Rektorský sportovní den UK 2010

Aerobik
Atletika
Aqua aerobik
Basketbal
Cyklistika
Florbal
Fotbal
Golf
Lezení na umělé stěně
Orientační běh
Plavání
Posilovna
Sjezd Sázavy
Softbal
Stolní tenis
Tenis
Volejbal
Sportovní aktivity zdravotně postižených (27. 5. 2010)
Zumba

Zdroj: UKNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.