Sportovní den UK nabídne 22 akcí. Nově squash, chůzi po laně či inline bruslení

16. 5. 2011 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Středa v závěru letního semestru patří už tradičně Rektorskému sportovnímu dni. Nabídka se oproti loňsku opět rozšířila, studenti se budou moci zúčastnit 22 sportů, nově například slackline, squashe či Nordic walkingu.

Novinkou letošního dne bude například slackline – balancování a chůze po laně.

Ilustrační foto: Stefan Junghannss

Garantem letošního sportovního dne je Ústav tělesné výchovy 2. a 3. lékařské fakulty a i proto jsou na programu aktivity se zdravotními aspekty. Například populární Nordic walking, jehož lekce budou základním seznámením se správnou chůzí s turistickými holemi. Další novinkou bude slackline – disciplína spočívající v balancování, chození a skákání na popruhu upevněném mezi dvěma body, například stromy.

Z loňských novinek přežil například golf, naopak oblíbená zumba se konat nebude. Na programu samozřejmě zůstaly tradiční sporty jako fotbal, cyklistika, basketbal, florbal, tenis či volejbal. Součástí sportovního dne se nově stala i vyjížďka vedení a studentů Fakulty sociálních věd na kole a inline bruslích podél Vltavy.

Pro studenty se zdravotním postižením bude připraven program v podolské loděnici Regata. Zúčastnit se mohou například kanoistiky, cyklistiky, stolního tenisu či vyjížďky na motorových člunech a katamaranu.

Každý rok přibývají na sportovním dnu nové disciplíny. Loni to byl například golf.

Ilustrační foto: UKáčko.cz

Sportovní den se koná ve středu 18. května, na kdy je také na celé univerzitě vyhlášeno volno, a je přístupný všem studentům a pedagogům. Akce se konají ve sportovních areálech UK po celé Praze.

Sportovní den se tradičně těší velké pozornosti, aktivně se jej každoročně účastní kolem 1 600 studentů. Podrobné informace k jednotlivým akcím dne bude zveřejněny na stránce rektorskyden.cuni.cz.


Nabídka Rektorského sportovního dne 2011

aerobik, atletika, aqua fitness, basketbal, cyklistika, cyklistika a inline, florbal, fotbal, golf, lezení na umělé stěně, Nordic walking, orientační běh, plavání, posilovna, rafting, sjezd Sázavy, slackline, softbal, squash, stolní tenis, tenis, volejbal, sportovní aktivity zdravotně postižených
Zdroj: UKNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.