Staňte se dobrovolníky nanečisto, můžete získat kontakty a odjet na mezinárodní workcamp

8. 4. 2013 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Začal Měsíc mezinárodního dobrovolnictví, který představí zahraniční příležitosti pro vysokoškoláky. Během připravovaných akcí se můžete naučit spoustu praktických dovedností od vedení týmu, přes PR a fundraising až k projektovému managementu.

Dobrovolnictví

Electroswingová party, jarmark neziskovek a dobrovolnických příležitostí, diskusní večer nebo jednodenní ochutnávky mezinárodně dobrovolnických projektů – to je stručný výčet akcí, které se pořádají v rámci již druhého ročníku Měsíce mezinárodního dobrovolnictví.

Cílem kampaně, která poběží po celý duben, je nabídnout pražským středoškolákům a vysokoškolákům příležitost poznat oblast mezinárodního dobrovolnictví a potkat se s vrstevníky, kteří dobrovolnické projekty v zahraničí zažili.

Kampaň, kterou pořádají dobrovolníci občanského sdružení INEX-SDA, odstartuje ve středu 3. dubna electroswingovým večírkem s názvem „Swing for MoIV“ v Kafé Kokpit. Na programu je třeba beseda „Poprvé na workcamp“ a jarmark neziskových organizací, který poskytne informace o dobrovolnických příležitostech v ČR i v zahraničí.

Dalšími akcemi v rámci kampaně budou dva mikroworkcampy 8. a 13. dubna, na kterých si můžete vyzkoušet, jak to na mezinárodním workcampu chodí. „Mikroworkcamp je taková jednodenní ochutnávka toho, jak to na klasických workcampech chodí, tj. pár hodin práce pro místní neziskovku, společný oběd a zajímaví lidé z různých koutů světa,“ říká k tomu organizátor Lukáš Policar.

Příležitost k rozvoji sebe sama

„Cílem projektu není jen samotná práce, ale také navázání užších kontaktů s ostatními dobrovolníky, poznávání kulturních i jiných rozdílů a zároveň příležitost procvičit si při každodenní práci cizí jazyk,“ říká Lukáš. Výhoda workcampů je především v nízkých nákladech – ubytování a strava je zdarma, pracuje se 20 hodin týdně a zbývající čas trávíte společným vařením, cestování po okolí, setkáním s místními atd.

(Foto: INEX-SDA)

Součástí Měsíce mezinárodního dobrovolnictví i mezinárodní piknik 20. dubna, na kterém se během jednoho dne seznámíte s kuchyní a lidmi z různých koutů ČR i světa. Celá kampaň vyvrcholí ve čtvrtek 25. dubna uměleckým večírkem v dejvické Klubovně s názvem „VoluntArt night“, na kterém vystoupí ti z vás, kteří mají co říct – ať už muzikou, divadlem, autorským čtením, či něčím úplně jiným.

Kromě workcampů můžete do zahraničí vyjet i jiným způsobem. „Nabízíme také delší dobrovolnické příležitosti na 3-12 měsíců v rámci tzv. mid-term a long-term projektů. Další možností je vyjet na Evropskou dobrovolnou službu, tj. 3-12měsíční stáž v neziskové organizaci v zahraničí, na kterou je možné získat stipendium, které dobrovolníkovi pokryje náklady na cestu, ubytování, stravu a drobné kapesné. Nabízíme ale také možnost vyrazit na projekt „za hranice Evropy“ – do Afriky, Asie či Latinské Ameriky,“ vyjmenovává možnosti Lukáš.

Více informací o kampani a mezinárodně dobrovolnických příležitostech najdete na www.inexsda.czNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.