Studenti FSV a FAMU budou demonstrovat za dům na Smetanově nábřeží

26. 5. 2014 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Po loňském výbuchu v Divadelní ulici byl dům u Fakulty sociálních věd určen k odprodeji. FSV UK společně s FAMU chtěly dům odkoupit za stanovenou cenu 210 milionů a v budoucnu využívat prostory pro účely výuky obou univerzit.

Budova, o kterou se vedou spory, je zcela vlevo. Uprostřed FAMU, vzadu Hollar-FSV UK

Budova, o kterou se vedou spory, je zcela vlevo. Uprostřed FAMU, vzadu Hollar-FSV UK

Navzdory projevenému zájmu univerzit byla na budovu vyhlášena dražba, kterou vyhrála Lázeňská investiční společnost spojovaná s lobbistou Romanem Janouškem. Za budovu nabídla o 101 tisíc víc, než byla cena vyčíslená znaleckým posudkem. Proti výsledkům dražby se postavilo vedení obou fakult, podle nichž měl celý projekt vážné nedostatky a neodpovídal zákonným postupům.

Proti se teď staví i někteří studenti. Zítra ve 13 hodin chtějí demonstrovat před ministerstvem dopravy, které souhlas k dané dražbě vydalo. Katastr nemovitostí ještě budovu nezapsalo do vlastnictví Lázeňské investiční společnosti. Je tu tedy stále šance, že univerzity svůj boj vyhrají.

Studenti plánují před ministerstvem uspořádat výuku pod širým nebem, čímž chtějí symbolicky poukázat na to, kam je ministerstvo prodejem budovy vykáže. Před ministerstvem proběhne také přednáška profesora Karla Vachka s hudebními ukázkami. Studenti pak předají prohlášení ministrům dopravy a zemědělství.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.