Studenti k 17. listopadu: s lobbomatem a actimelem za lepší demokracii

14. 11. 2008 Autor: Rubrika: Univerzita 4 komentáře/ů

Na pondělní večer 17. listopadu chystají pražští studenti pěknou taškařici. Iniciativa „Inventura demokracie“ uspořádá na pražském Klárově happening se čtyřmi scénkami, které mají názorně ilustrovat výzvu Dejte nám dárek k 20. narozeninám! Plánuje se také průvod městem.

Během čtení listopadové výzvy, jež žádá politiky o čtyři konkrétní činy splnitelné do jednoho roku, sehrají studenti DAMU a UK scénky se čtyrmi artefakty. Redakci byl prozrazen jeden z nich, který ilustruje přebujelou imunitu: velký posilující actimel s poslancem a názvem „Mandát“. Hovoří se také o blíže neurčeném „lobbomatu“.

Akce, jež zaštiťuje Studentská unie UK, začíná v pondělí od 18:00 na Klárově. Po jejím skončení se účastníci vydají průvodem do centra Prahy. Vezmou s sebou i své umělecké počiny, které na pár dní zanechají před univerzitním sídlem v Karolinu.

VIDEO

Zdroj: Česká televizeNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.