Studenti práv uspěli na mezinárodní simulaci arbitráže ve Vídni

8. 6. 2011 Autor: Rubrika: Fakulty 4 komentáře/ů

Studenti Právnické fakulty – Kristína Bartošková, René Cienciala, Ráchel Tošnerová a Veronika Kinclová – kteří reprezentovali UK na letošním 18. ročníku prestižní celosvětové soutěže v simulovaném rozhodčím řízení Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot ve Vídni, zaznamenali významný úspěch.

Studenti Univerzity Karlovy po pleadingu s Univerzitou Heidelberg.

Foto: Stanislav Kuba

Studenti práv uspěli na simulovaném rozhodčím řízení ve Vídni.

Foto: Martina Hájková

Na těchto tzv. „olympijských hrách mezinárodního obchodního práva“ se zařadili mezi první stovku elitních světových univerzit. Konkrétně se umístili na 78. místě z celkových 254 týmů, od účasti v užším finále je dělilo pouhých deset bodů z celkových 1200 možných. Od minulého roku pražský tým zaznamenal posun kupředu o úctyhodných 80 míst.

Tým pod vedením profesorky Moniky Pauknerové, Vladimíra Balaše a coachů Stanislava Kuby, Zbyška Kordače a Andreje Štaňka nechal daleko za sebou nejen tým brněnský a olomoucký, které zaznamenaly dílčí úspěchy v letech předcházejících, ale i týmy řady slavných zahraničních univerzit.

Letošní výsledek pražských studentů je nejlepším umístěním českého týmu v několika posledních letech soutěže. Nadto byla letos týmu udělena i cena za vynikající individuální výkon studentky Ráchel Tošnerové.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.