Studenti UK zvolí svou královnu krásy

6. 9. 2011 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

První soutěž krásy na Univerzitě Karlově se právě rozbíhá. Až do 15. října se mohou studentky hlásit na casting, ze kterého vzejde osm finalistek. Ty se 1. prosince utkají o titul Miss UK.

Která studentka UK je nejkrásnější? Jasno bude už 1. prosince.

Ilustrační foto

„Rozhodně to nebude jen další z hromady akcí, které se v Praze pořádají. Snažíme se nalákat opravdu zajímavé osobnosti,“ uvádí pořadatel akce Tomáš Gavlas, který má za sebou už několik úspěšných akcí, mimo jiné i letošní Pražský Majáles.

Volba miss proběhne ve třech kategoriích. Vítězku Miss UK určí hlasování odborné poroty, o držitelce titulu Miss sympatie rozhodnou přímo návštěvníci akce a Miss internet vyberou čtenáři na webu.

Dívky se na casting mohou hlásit až do 15. října. Stačí na e-mail missuk@missuk.cz poslat své jméno, věk, obor, míry, váhu a tři fotografie – portrét, postavu a jednu dle svého výběru.

Casting, ze kterého vzejde osm finalistek, proběhne 29. října v hotelu InterContinental. „Každá soutěžící bude vybrána podle mnoha kritérií tak, aby oslnila nejen celou naši univerzitu, ale také zastínila všechny missky ostatních pražských univerzit,“ dodává Gavlas. Jednu z osmi finalistek si navíc vybere agentura Czechoslovak Models a bude ji oficiálně zastupovat.

„Rozhodně to nebude jen další z hromady akcí, které se v Praze pořádají,“ říká o soutěži Miss UK pořadatel Tomáš Gavlas.

Foto: Miss UK

Finále soutěže se uskuteční 1. prosince 2011 v pražském klubu Roxy. Pořadatelé slibují kromě obvyklé promenády v plavkách a večerních šatech i „rafinovanou univerzitní disciplínu“. O zábavu a hudbu se postarají The Prostitutes, NANO, MOOW a DJ Jayyare. Vstupenky budou v předprodeji ke koupi za 99 korun, na místě za 150. Další podrobnosti budou zveřejňovány na webu soutěže www.missuk.cz a Facebooku.

Soutěže miss jsou na vysokých školách poměrně rozšířené. Mezi ty s nejdelší tradicí patří celorepubliková Miss Academia pořádaná už jedenáctý rok studenty zlínské Univerzity Tomáše Bati, nebo Miss Agro na České zemědělské univerzitě. Loni začali volit svou miss i na VŠE a letos se poprvé soutěž objevila i na Pražském Majálesu – vyhrála ji studentka UK Eliška Černá.
Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.