Studenti v Karolinu představí, jak by mohla vypadat UK za 20 let. Podívejte se

29. 5. 2011 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Strahov, Jinonice, Dubeč, ale třeba i Letná nebo Masarykovo nádraží? Architekti mají o rozvoji Univerzity Karlovy nejrůznější představy. Ukáží je v úterý v Křížové chodbě Karolina na výstavě Urbanistická vize UK 2030.

Jedním z uvažovaných kampusů UK jsou i Dívčí hrady, území na pláni mezi Jinonicemi a Radlicemi.

Repro: Urbanistická vize UK 2030

Své práce pro Urbanistickou vizi UK 2030 představí čtyři studentské týmy z ČVUT, po dvou z fakulty architektury a stavební fakulty, a dále zástupci Technické univerzity v Liberci, Vysoké školy báňské–Technické univerzity v Ostravě a Vysokého učení technického v Brně.

Vernisáž návrhů proběhne v úterý 31. května od 16 hodin v Křížové chodbě Karolina. K návštěvníkům promluví rektor UK Václav Hampl, Jakub Pechlát z Útvaru rozvoje města a iniciátor projektu Martin Benda. Výstava potrvá až do 10. června 2011, každý pracovní den od 10 do 18 hodin.

Čtěte také:

Kam by architekti zašili studenty UK? Třeba do patchworkového Strahova
UK za dvacet let? Třeba v kampusu ve Vysočanech
Překážky rozvoje UK? Slabé vedení, chybějící vize, malost a nedůslednost, říká architekt
UK vizi svého rozvoje má, kritici konstruují domnělou realitu, říká prorektor Štech

Fotogalerie


Ilustrační výběr z návrhů. Zdroj: Urbanistická vize UK 2030 / autoři návrhůNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.