Studenti versus SIS: „Jaký je rozdíl mezi SISem a listím? Listí padá jen na podzim“

26. 9. 2010 Autor: Rubrika: Univerzita 8 komentáře/ů

Studijní informační systém (SIS) měl studentům i pedagogům ulehčit od administrativy, místo toho pravidelně vyvolává rozruch a je terčem stížností, petic, nadávek, ale i vtipů.

„Jaký je rozdíl mezi SISem a listím? Listí padá jen na podzim,“ baví se studenti na účet nestabilního systému.

Koláž: UKáčko.cz

Pro řadu studentů už patří padající SIS a jeho chybové hlášky ke koloritu zápisu do nového semestru. Už několikrát se objevily různé petice za zlepšení funkčnosti SISu, což bývá i častým tématem před volbami do fakultních akademických senátů. Po posledním nepodařeném zápisu na Právnické fakultě se dokonce objevil návrh uspořádat před fakultou demonstraci. (více v článku: Zápis na právech se stal noční můrou studentů)

Redakce sesbírala názory a reakce studentů, kteří si na internetových fórech vyměňují své zkušenosti s většinou proklínaným elektronickým systémem. Pro univerzitu, která systém spravuje, ani pro autory systému z firmy Erudio a Matematicko-fyzikální fakulty to není zrovna nejlepší vizitka…Jaké zážitky mají studenti se SISem a co si o něm myslí?

„Píše mi to předběžně přihlášena, ale to mě musel přihlásit někdo z katedry jazyků, protože mě se to seklo absolutně… nemám ani tělák a už 2× mě to vyhodilo.“ (Mariana)

„Hrozný, stačilo mi tam vyplňovat přihlášku a nejradši bych tam nikdy už nevlezla.“ (Kateřina)

„Mám za sebou 5 semestrů a kromě státnice a zkoušky z teorie národního hospodářství mi žádná zkouška nezabrala tolik času, kolik potřeboval SIS k tomu, aby mi zapsal povinně volitelný předmět Metodika vyšetřování trestných činů… Potřebuje to nějaký další komentář?“ (Táňa)

„Ten SIS dementní, větší píč***** jsem snad v životě neviděl. Kdybych poslal poštovního holuba do školy s tím, co chci zapsat, tak to bude rychlejší a spolehlivější. Fakt je mi z toho špatně…“ (Vladimír)

„Mně se během HODINY podařilo jednou přihlásit, leč nezapsal jsem si ani podělanej tělocvik.“ (Luke)

„Já to nechápu! Pracně jsem v červnu opravila kódy asi u 8 předmětů a splnila předepsaný počet kreditů pro postup do dalšího ročníku a i přes některé nesrovnalosti byla zapsána. Teď kouknu do SISu a zjistím, že se mi kontrola změnila na nesplněno (!) – naštěstí jsem mezitím o pár kreditů bohatší, tak už je to v pořádku. Když jsem se ale koukla, proč mám stále tolik kreditů za volitelné předměty, zjistila jsem, že někdo zase překódoval ty předměty, které jsem absolvovala před třemi lety a jejichž kódy jsem v červnu kvůli SISu přepisovala… Holt jsou věci mezi nebem a zemí, které ani student FF UK nemá šanci pochopit… Už se těším, jak mě v květnu nepustí ke státnici…“ (Martina)

„Nejhorší systém všech dob!!!“ (Radka)

„Já jsem vcelku slušný chlapec, ale Erudio (tvůrce SISu, pozn.red.) mě MR*ÁÁÁ!!!“ (Venca)

„Pojďme si hromadně stěžovat. Je to šílené. Seděla jsem u toho ďábelského systému od 9:45, abych si konečně vybrala všechny volitelné předměty, které jsem chtěla – v 10:01 mi SIS zamrznul a já jsem se tam dostala až v 10:15 – kdy už bylo vše plné. Je to šílené… Když zatlačíme všichni, mohli bychom se domoci jiného systému… Pane bože, já z SISu zešedivím…“ (Kateřina)

„Dneska mě vytočil k nepříčetnosti, málem jsem si zlomila ruku, jak jsem práskla do stolu.“ (Silvie)

„Dostal jsem známku, podpis učitele, ale kredity se mi nepřičetly a vlevo bliká nesplněno. Máte někdo nějaké podobné zkušenosti?“ (Marek)

„Nejdebilnější věc, kterou někdo vymyslel!!!“ (Veronika)

„10 minut zápisu na ročník, prvních pět to padá… A pak v jeden čas celá škola na volitelný – to taky přece můžou rozdělit… Nemluvě o tom, ze někdo má méně výkonný počítač nebo pomalejší internet – může se snažit sebevíc, leč marně.“ (Michal)

„Pověsit tvůrce za *** do průvanu!“ (Ladislav)

„Já jsem pro změnu zjistila, že mám v SISu nastavenou jinou specializaci, tudíž mi muj studijní plán pořád nutí předměty, který vůbec nechci a nemám dělat, a moje povinný mi označuje jako volitelný… Už se těšim, až mi napíšou, že se s tim nedá nic dělat a že mám změnit zaměření… :-S“ (Anna)

„Čas zbývající do spadnutí SISu: 0:50:13“ (Jakub)

„U nás na MFF žádné problémy nejsou, ono to bude spíš o ‚politice‘ školy – když se tisíce lidí snaží v jednom okamžiku zapsat na pár předmětů, tak to asi každý server docela pěkně zahltí.“ (Ladislav)

„Tak jsem dnes dorazila na zkoušku, kterou jsem si minulý týden zapsala. A jaké pro mě bylo překvapení, když mi oznámili, že na seznamu přihlášených nejsem! Na povolaných místech mi poté sdělili, že se to stává a je to politováníhodné! Příště si to mám raději vždycky vytisknout! Další termín zkoušky je samozřejmě až za měsíc, no není to skvělé?“ (Diana)

„Naše fakulta (FHS, pozn.red.) měla původně informační systém IS, který byl perfektní – přehledný, dokumentový server, nástěnka, diskuse se studenty ohledně předmětů a zkoušek, zapisování známek, předmětů, zkoušek – to vše v jednom. Bohužel jsem se museli sjednotit se zbytkem UK, proc, to nevim, a teď máme SIS – po předešlém systému fakt největší průser! Je to nepřehledné, nejsou tam kontakty na učitele, dokumenty, nic – to máme všechno v jiném, souběžném systému. Funkce nástěnky úplně zmizela, takže když se něco zásadního děje nebo řeší, tak se to dozvíme jen přes mail, pokud nám ho někdo pošle. Proste úplně debilní.“ (Karolína)Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.