Studentka žurnalistiky uspěla na paralympiádě, má bronz ze superobřího slalomu

21. 3. 2010 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Čtyřiadvacetiletá zrakově postižená lyžařka Anna Kulíšková, která studuje druhým rokem žurnalistiku na Fakultě sociálních věd, se stala první českou medailistkou na paralympiádě ve Vancouveru. V superobřím slalomu získala bronz.

Anna Kulíšková získala na paralympiádě ve Vancouveru bronz v superobřím slalomu.

Foto: Martin Malý

Kulíšková si tak v lyžařském středisku ve Whistleru spravila náladu po nevydařeném čtvrtečním sjezdu, kdy o jednu branku zavadila a do další narazila. V pátečním závodu už nezaváhala a dosáhla na třetí místo. Před čtyřmi lety na paralympiádě v Turíně získala ve stejné disciplíně stříbrnou medaili.

Anna Kulíšková je jedinou lyžařkou v české výpravě na X. zimních paralympijských hrách. Jejím handicapem je trubicové vidění, kvůli němuž má výrazně zúžené zorné pole. Místo plné šíře zhruba 180 stupňů vidí jen čtyři. Obraz tak prý vypadá jako když se člověk dívá trubkou. Cestu na svahu jí proto určuje „trasérka“ Michaela Hubačová, s níž se domlouvá mikrofonem vestavěným v helmě.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.