Studentská unie obměnila vedení, novou předsedkyní bude Markéta Havelková

30. 5. 2011 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Studentská unie UK s koncem akademického roku výrazně obměňuje své vedení. Zástupci členských spolků zvolili na dnešním sněmu předsedkyní Markétu Havelkovou a místopředsedou Jana Formánka.

Novou předsedkyní Studentské unie UK se stala Markéta Havelková.

Foto: archiv M.H.

Studentka bohemistiky a sociologicko-ekonomických studií na FF Markéta Havelková a student práv Jan Formánek získali 12, respektive 13 hlasů od celkem 16 delegátů. Jediný protikandidát na post předsedy, Jaromír Mrňka ze Spolku studentů historie FF, dostal tři hlasy.

Nové vedení chce pokračovat v již existujících projektech, například Studentském jarmarku (říjnovém informačně-zábavním dnu pro prváky na Ovocném trhu), informačních seminářích či spolupráci na pořádání pražského Majálesu. Zintenzivnit by se měla spolupráce se zahraničními studentskými organizacemi – kromě loňské návštěvy na Islandu vyjedou tento týden zástupci unie do Gruzie.

Větší důraz chtějí noví šéfové klást na spolupráci se studentskými spolky. „Rádi bychom spolkům pomohli s jejich projekty, ale například i po finanční stránce a to hlavně grantovými řízeními, která budeme každý semestr vypisovat,“ uvedla Markéta Havelková. Kromě grantů chtějí spolkům nabízet i pravidelná školení, webhosting, výhodné smlouvy s copycentrem či nákup společného vybavení.

Volební programy kandidátů: Markéta Havelková a Jan Formánek; Jaromír Mrňka

Téměř úplnou obměnou prošla i Rada, výkonný orgán Studentské unie. Radním pro HR se stal Jakub El-Ahmadieh (PF a mezinárodní teritoriální studia FSV), public relations bude řídit Sandro Elčić (teritoriální studia FSV), organizační záležitosti zajistí Mahulena Vodárková (PF) a hospodářem se stal nedávný kandidát na krále Majálesu Jan Šmejkal (ekonomie FSV). Nově zřízený post radního pro komunikaci se zahraničím obsadil bohemista a translatolog Libor Nenutil.

Dnes zvolení členové Rady se ujmou svých funkcí až v říjnu. Do té doby budou dosavadní předseda i radní postupně seznamovat nováčky s jejich úkoly a předávat jim agendu tak, aby změna vedení byla co nejplynulejší.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.