Studentská unie UK oslavila Vánoce vínem i koledami

15. 12. 2009 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Vínem, spostou jídla i koledami oslavila vánoční svátky Studentská unie UK. Večírek pro všechny, kteří pro Unii něco znamenají, se konal v úterý 8. prosince jak jinak než ve studentském klubu K4 v Celetné, za jehož založením Unie stojí.

Sbor UK na vánočním večírku SU UK

Sbor UK zazpíval celou řadu vánočních koled.

Foto: Anna Krýslová (UKáčko.cz)

Občerstvení na vánočním večírku SU UK

Na večírku bylo pro hosty připraveno i bohaté občerstvení.

Foto: Anna Krýslová (UKáčko.cz)

Návštěvníci vánočního večírku, vedení SU UK

Návštěvníci večírku poslouchají projev prorektora Bednáře. Na pódiu stojí předseda unie Slaven Elčić a místopředsedkyně Nelly Dederová.

Foto: Anna Krýslová (UKáčko.cz)

„Chceme, aby měli zástupci spolků příležitost setkat se i v neformálním prostředí a lépe se poznat,“ vysvětlil pro UKáčko.cz hlavní smysl předvánočního setkání předseda Studentské unie Slaven Elčić.

Program začal kolem půl sedmé vystoupením Sboru Univerzity Karlovy. Na padesát sboristů sice mělo menší potíže vměstnat se na maličké pódium v K4, ale dokázali je překonat. Pod vedením šéfdirigenta Haiga Utidjiana pak předvedli celou řadu slavných vánočních koled, např. Chtíc aby spal, Dobrý král Václav či Adeste Fideles.

Po hudebním úvodu zahájil večírek předseda SU UK, který ve svém krátkém projevu hlavně poděkoval své předchůdkyni Olze Georgievové a pochválil dosavadní činnost Unie.

Poté se slova ujal zástupce rektorátu, prorektor pro studijní záležitosti Jan Bednář. Vyjádřil za vedení univerzity spokojenost s působením SU UK a podporu jejím dalším projektům. Na akci zavítal i kvestor univerzity Josef Kubíček či několik členů Akademického senátu.

Scénu následně obsadilo hudební uskupení SoUsedi se svým akustickým programem a většina účastníků se přesunula k bohatému rautu, ukrytého v jedné z postranních místností. Po vyjedení většiny dostupných potravin se program přehoupl ve volnou zábavu, která skončila až nad ránem.

Předseda Studentské unie Slaven Elčić nakonec neskrýval spokojenost, přestože na akci nedorazil téměř nikdo z vedení univerzity. „Bohužel nepřišli všichni pozvaní, ale pro nás byl tento večírek hodně inspirativní. Ukázal, že má smysl podobná setkání spolků pořádat, protože studentů přišlo hodně a užili si uvolněnou předvánoční atmosféru,“ řekl Elčić, který Unii vede od začátku prosince.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.