Studentskou miss je Pavlína Kadlecová, finalistky z UK neuspěly

31. 3. 2011 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Studenti už znají jméno nejkrásnější a zároveň nejchytřejší vysokoškolačky roku. Miss Academia 2011 se stala Pavlína Kadlecová, dvacetiletá studentka sociální a masové komunikace na Univerzitě J. A. Komenského a jediná finalistka ze soukromé vysoké školy.

Vítězky soutěže Miss Academia 2011 – zleva první vicemiss Markéta Břízová, miss Pavlína Kadlecová a druhá vicemiss Nikola Vavříčková.

Foto: Luděk Ovesný

„Jsem moc šťastná. Když vyhlásili, že vítězkou se stává dívka číslo osm, byla jsem v šoku. Přestala jsem vidět i slyšet. Jen vím, že jsem si překontrolovala své číslo, jestli to jsem opravdu já,“ řekla bezprostředně po vyhlášení výsledků Pavlína Kadlecová.

Titul první vicemiss vybojovala jednadvacetiletá Markéta Břízová, studentka marketingu na VŠB-Technické univerzitě v Ostravě. Ta zároveň uspěla i u veřejnosti, volila ji třetina z téměř deseti tisíc hlasujících. Druhou vicemiss se stala dvacetiletá Nikola Vavříčková z Rosic u Brna studující Právo a právní vědu na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Letošní ročník hledal dívky „andělsky krásné a po čertech chytré“. Vítězky se musely probojovat v konkurenci 320 přihlášených dívek do finálové desítky. Na závěrečném galavečeru pak dívky prokazovaly rozhovorem s porotou svou inteligenci, pantomimou projevily svou kreativitu a na závěr je čekala promenáda v plavkách, ve které předvedly svou krásu.

Ve finálové desítce byly i dvě dívky z UK

Finalistky z Univerzity Karlovy – Kateřina Kolomazníková a Barbara Škodová – se ukázaly jako andělé…

Foto: Miss Academia, koláž UKáčko.cz

… i ďáblice.

Miss Academia, koláž UKáčko.cz

Mezi desítkou finalistek byly i dvě reprezentantky Univerzity Karlovy. Dvaadvacetiletá Kateřina Kolomazníková ze Všeobecného lékařství na 2. lékařské fakultě a o rok starší Barbara Škodová z královéhradecké Farmaceutické fakulty.

V předchozích ročnících byly dívky z UK úspěšnější. V roce 2009 vyhrála studentka humánní etologie z Fakulty humanitních studií Jana Marečková, o rok dříve zvítězila Martina Trnková z Právnické fakulty.

Soutěž Miss Academia pořádali už popatnácté studenti z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v rámci předmětu Komunikační agentura. Každý rok oslovují studentky vysokých a vyšších odborných z celého Česka.

Pořadatelé akce se však snaží odlišit se od jiných soutěží o nejkrásnější dívku. „Nehledáme umělé ideály dnešní doby, ale dívku, která ukáže, že ke skutečnému významu slova krása patří hlavně půvab, šarm a inteligence,“ uvedla Zuzana Brátová z týmu organizátorů soutěže.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.