Studentský klub v Celetné hledá provozovatele

22. 5. 2009 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Osobitý prostor, kam zajde student na kafe, na rande, na filmovou projekci či na disko. Tak zní představy Studentské unie UK, která chce v sklepech historické budovy Karolina vybudovat studentský klub. Teď Unie hledá jeho provozovatele.

sklep-celetna

Zatím je ve sklepech Karolina prázdno. Už od podzimu se sem ale možná budou chodit bavit studenti UK.

Foto: Martin Janas (UK media)

Uchazeči přitom mohou být různí. Vedle již existujících firem SU v právě vyhlášeném výběrovém řízení nevylučuje ani běžného studenta, který zatím ještě nemá živnostenský list.

„Rozhodující bude nápaditost, spolehlivost, zkušenost a taky studentskost. Klub, přestože leží na lukrativní adrese, nechce přitahovat turisty, má sloužit především studentům (i pedagogům) naší univerzity,“ vysvětluje radní Studentské unie Martin Benda. Podle Bendy by se vstřícnost studentům mohla projevovat například slevami na ISIC karty.

V první fázi zřejmě klub nabídne jen pití

Rozsáhlý gotický sklepní prostor je v současné době po rekonstrukci, s kompletním zasíťováním i krásnými toaletami. Ještě však chybí technický výtah, bez něhož nepůjde v klubu legálně vařit. Dostavba, jež univerzitní kvestor vyčísluje na zhruba 12 milion korun, by měla proběhnout v horizontu jednoho či dvou let. Do té doby lze v klubu počítat jen s nápoji a dovezenými potravinami.

Kulturní program klubu chce z velké části Studentská unie dodávat sama skrze své členské spolky. Uvažuje se tak o pravidelných international parties, filmovém klubu a podobně. Svou talk show zde chce natáčet i studentská televize, kterou v rámci portálu UKáčko.cz připravuje sdružení UK media.

Výběrové řízení končí 26. června. Poté bude následovat prezentace návrhů přímo v prostorách sklepení. Případného vítěze vybere na svém zasedání Rada Studentské unie počátkem července. „Nový provozovatel by přes léto klub vybavil a připravil na ostrý provoz. Otevřít ho chceme na začátku příštího akademického roku,“ říká místopředseda Studentské unie Jiří Boudal.

Co musí splňovat zájemce o provozování Studentského klubu?

Předpokladem jsou spolehlivost a kladný vztah k univerzitě. Studium nebo absolvování UK je předností. Zájemce musí do 26. června 2009 odevzdat projekt s návrhem koncepce prostoru, včetně grafického návrhu. Projekt musí obsahovat také náčrt nabídky občerstvení a cen, předběžný rozpočet a způsob financování. Přednost mají samozřejmě zajímavé projekty, které nadchnou.

Přesné zadání je uvedeno na webové adrese http://suuk.cz/sklepy.
Zdroj: Studentská unie UKNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.