Studentský majáles: předmajálesové dění startuje

11. 4. 2014 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Druhý ročník Studentského majálesu se kvapem blíží a stejně jako v loňském roce i letos nabídne předmajálesové dění bohatý program, který vyvrcholí party v Chapeau Rouge. Na akcích se mimo jiné můžou registrovat kandidáti či kandidátky na budoucího krále nebo královnu Studentského Majálesu.

„Na zahajovací akci předmajálesového dění bude historik Tomáš Kavka mluvit o historii majálesu, která bude doplněna vzpomínkami pamětníků. Na akci promluví i organizátorka Studentského majálesu Sára Vidímová, která představí letošní podobu festivalu. Zahrají kapely Džezvica a J!Scream. Následovat bude afterparty s DJem,“ popisuje akci koordinátorka předmajálesového dění Sandra Feyglová.

Ve čtvrtek 17. dubna pak proběhne v Café v lese od 19 hodin první ze dvou autorských čtení, kde se s vlastní tvorbou představí studenti Jakub Mazanec a Mirek Diviš. Na akci naváže čtení ve Standard café 28. dubna, kde vystoupí Martin Hrnčíř a Kateřina Anima Dušková. Studenti budou číst básně či povídky z vlastního repertoáru.

Předmajálesové dění vyvrcholí koncertem, který se uskuteční 24. dubna 2014 od 22 hodin v Chapeau Rouge.

Samotný Studentský majáles vypukne 1. května ve 13 hodin v prostorách Karolina a ve Studentském klubu (dříve K4). „Program Studentského Majálesu představí celkem na šedesát různých interpretů,“ říká za pořadatele Sára Vidímová. Letos se interpreti budou střídat mimo jiné i na akustické stagi, která bude tentokrát stát na Ovocném trhu před Karolinem.

Na Studentském Majálesu se můžeme těšit na vystoupení studentských kapel, kde zahraje i kapela Pohlavní nádraží, dále pak na divadelní vystoupení, jedním z nichž bude letos Odcházení Václava Havla v angličtině. Nádvoří Karolina již tradičně zaplní stánky studentských spolků. Ve Studentském klubu se budou promítat filmy a samozřejmě nebude chybět volba krále nebo královny Majálesu.

Pokud máte vlastní představu o tom, jak by měl kralovat majálesový král nebo královna a zároveň chcete prezentovat svoje osobité názory na studentský život a život obecně z královské pozice, zaregistrujte se na jedné z akcí předmajálesového dění a kandidujte na krále nebo královnu Studentského Majálesu.

Studentsky Majales

Pokud nechcete kandidovat sami můžete nominovat i zajímavé osobnosti z vašeho okolí „Kandidáty či kandidátky můžou nominovat i jednotlivé studentské spolky a samotné fakulty – jednoduše řečeno přihlásit se může kdokoliv,“ říká Sára Vidímová.

Nejen pro kandidáty či kandidátky budou připravené dva workshopy, které se uskuteční 13. a 24. dubna ve Studentském klubu. Zde budou mít kandidáti a jejich královské družiny možnost vytvořit si alegorické vozy, které je budou reprezentovat na tradičním majálesovém průvodu, který zahájí Studentský Majáles.

Než ovšem vypukne druhý ročník Studentského Majálesu, zapište si do diáře datum 11.4. nebo některou z dalších akcí, které nabízí předmajálesové dění.

Bližší informace o předmajálesovém dění a volbě krále a královny naleznete na stránkách www.majalesstudentu.cz. Kandidáti a kandidátky na královnu se mohou také registrovat do 22. dubna na info@majalesstudentu.cz nebo přes facebookové stránky.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.