SU lanaří ekology i demokraty

18. 12. 2008 Autor: Rubrika: Univerzita 1 komentář

Chcete méně majonézy v bagetách či šetrné žárovky na koleje? Nebo se chcete přímo podílet na akcích k 20. narozeninám české demokracie? Kolegy s takovými zájmy právě shání Studentská unie UK.

Plakát vybízející k účasti na projektech Studentské unie.

Zdroj: SU UK

Celouniverzitní studentská organizace momentálně provádí nábor do dvou pracovních skupin. Největší iniciativou je – alespoň zatím – Inventura demokracie, která letos úspěšně zorganizovala několik akcí k 17. listopadu.

Nejvíce práce ji však čeká příští rok, během kterého se bude připomínat 20. výročí obnovení demokracie v Česku. Skupina vedená Jiřím Boudalem (FF UK) se shání např. po autorovi tématického komiksu či pomocníkovi při natáčení videodokumentu.

„Listopadovci“, jak si ve skupině sami říkají, mají další poradu 5. ledna ve 20 hodin v sídle Studentské rady FF UK v budově na náměstí Jana Palacha. Zájemci mohou přijít buď tam, nebo se ozvat alespoň email na inventurademokracie[zavináč]suuk.cz.

Kolárny a fair trade výrobky

Druhou pracovní skupinou jsou tzv. Ekoleje. Iniciativa vznikla původně na koleji 17. listopadu, kde zdejší matfyzáci usilují o nahrazení klasických žárovek ekologickými. Svou několikaletou snahu nyní přenášejí na úroveň celé UK.

Klasické žárovky zbytečně topí, dozvěděli se účastníci listopadové rady SU UK.

Foto: Martin Benda

Kromě osvětlení se chtějí zasadit například o fair trade či bio výrobky ve školních občerstveních, zdravější bagety či podporu studentů-cyklistů.

Jedinci, kteří chtějí přispět k zezelenání své alma mater, se mohou obracet na nově zřízený mail ekoleje[zavináč]suuk.cz. První schůzy plánuje skupina na únor 2009.


Čtěte také další články o ekologických aktivitách na UK
Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.