Tak trochu jiná soutěž krásy: Přírodovědci kvůli fotce „letěli“ až na Měsíc

21. 3. 2011 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Že přírodovědci nejsou pouze vědci ale také cestovatelé, manekýnky, sportovci a hlavně kreativní fotografové, dokázala fotografická soutěž Naše tričko. Fotkou z Měsíce se jí zúčastnil i děkan PřF se svým kolegiem.

Vítězkou fotografické soutěže s fakultním tričkem se stala Petra Polická za snímek „Talibán“, ve skutečnosti vyfocený v Maroku.

Foto: archiv autorky

Protože se nedávno studenti oblékli do nových fakultních triček, na jejichž designu se mohli sami podílet, vyhlásila Studentská komora AS novou soutěž. Úkolem přihlášených nadšenců do fotografie bylo vytvořit co nejhezčí fotografii v novém svršku.

Přehlídka prací 39 různých fotografů byla opravdu pestrá a porota měla z čeho vybírat, také proto, že každý autor měl možnost nominovat rovnou 3 snímky. Soutěže se zúčastnil také děkan fakulty Bohuslav Gaš, který obdržel zvláštní ocenění za fotografii pořízenou vůbec z nejvzdálenějšího místa.

I když byly tři vítězné fotografie zpracované různou formou, každá měla své kouzlo a jejich autoři získali nejvyšší ocenění – byli obdarováni hodnotnými cenami, například v podobě moderního Android smartphone. Majitelé několika dalších povedených fotek získali čestná uznání a jako bonus na závěr byl vylosován jeden další výherce.

1. místo: Petra Polická – Talibán (Maroko)
2. místo: Zuzana Novosádová – Příroda láká v každém počasí
3. místo: Martin Křivka – Panáčci

Vybrané fotografie si budou moci brzy všichni prohlédnout také v prostorách Přírodovědecké fakulty. Všechny soutěžní fotografie budou také na stránce studentů PřF.


Foto: 1-14 účastníci soutěže, 15-30 Vojtěch Zeisek (PřF)Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.