V zápalu zkouškového období nám přišla nabídka účastnit se tzv. Buddy programu. Co to obnáší býti buddym, o tom jsem měl zpočátku pouze povrchní představu. Už teď ale vím, že zhostit se takové role bylo skvělé rozhodnutí.
Snad každý chce někdy během svého studia vycestovat do zahraničí. Je to skvělá příležitost poznat novou zemi, osamostatnit se a naučit se jazyk. Erasmus+ nám už pár let takové dobrodružství značně usnadňuje. Není však důvod omezovat se jen na Evropu.
Téměř nepřetržitě, po oba semestry i v létě, se setkávají mladí lidé z různých částí Spojených států v rámci programu Central European Studies organizace CIEE na pražském Vyšehradě.
Informačně-poradenské centrum UK chystá i na letní semestr semináře zaměřené na studium v zahraničí. Tentokrát se bude věnovat jak oblíbeným studentským destinacím – Francii a Spojeným státům – tak i méně obvyklým asijským zemím.
Na semináři o studiu v Americe sice účastníci nedostali přesný návod, jak se do USA dostat, zástupce Fulbrightovy komise je ale navedl k potřebným informacím a absolventi jim předali cenné rady.
What’s your major? Tak tuhle otázku uslyšíte hned po Hey, what’s up? na University of Miami nejčastěji. Ať už je váš hlavní obor studia (tedy „major“) cokoliv, můžete si být jistí, že další rekace bude: Oh, that’s so cool!
Cestovat po evropských městech? Fajn, ale chtělo by to prozkoumat i vzdálenější destinace. Martin se rozhodl vydat do horkého San Diega v rámci programu Work&Travel.