Tipsport Arena se chystá na Hokejovou bitvu

26. 10. 2016 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Skandování hesel. Hlasité fandění a podpora týmů. Škrábavé zvuky bruslí ozývající se celým stadionem. Nejen tak by se dala popsat akce s názvem Hokejová bitva. Jedná se o hokejové klání čtyř pražských vysokých škol, a to ČVUT, ČZÚ, UK a VŠE.

hokejova_bitva_univerzit_poharSportovní řež proběhne už 27. října a brány hokejového stánku se otevřou už v pět hodin odpoledne, aby se mohli první fandové z řad studentů přesouvat do svých sektorů a hledat si místa. První zápas začíná ve tři čtvrtě na šest a změří v něm síly výběry ČZÚ a VŠE. Potom už nastoupí hokejisté Karlovy univerzity proti hráčům Českého vysokého učení technického. S postupujícím večerem začne pomalu jít do tuhého a nervy se budou napínat. Deset minut před devátou začne zápas o třetí místo, kde si to rozdají univerzity, které nestačily na protivníka z prvního zápasu. A chvíli před půl jedenáctou už vypukne velké finále, jehož vítěz se stane vládcem univerzitní Prahy hokejové a získá Pohár primátora hl. m. Prahy a finanční výhru 10 000 korun.

Výběr Univerzity Karlovy, převážně tvořen ze studentů FTVS, vyhrál Hokejovou bitvu už čtyřikrát z pěti konaných ročníků. Jen v roce 2013 podlehl po samostatných nájezdech hokejistům České zemědělské univerzity.

Mimo hokejistů se pilně připravují i fanoušci, z tábora UK například vzešla akce sdruženého pochodu do arény, a to ze Strossmayerova náměstí, odkud je to ke stadionu asi kilometr. Jako každoročně, i letos je barvou UK červená.

Ve středu je poslední možnost zakoupit zlevněné vstupenky za 130 korun, na místě budou stát o padesát korun více.

Kromě samotného sportovního zápolení je na programu i závěrečná afterparty.

Štěpán ŠandaNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.