Tour de pražské bary: Kde je útulno a nad skleničkou slyšíte vlastního slova?

23. 11. 2016 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Je pátek, vy sedíte doma u televize a nevíte, co s načatým večerem? Zajděte na skleničku nebo dvě a nuda bude rázem pryč.

Když se řekne studentský život, jedni si představí hodiny strávené v knihovně, hromady učebnic a kruhy pod očima. Potom je tu druhá stránka věci. Ke studentskému životu také patří různé akce, seznamování se, poznávání zajímavých lidí, zkoušení nových věcí a také trocha té zábavy a odpočinku. Jedněmi z nejlepších míst, kde tohle všechno najdete pohromadě, jsou hospůdky, vinárny a bary.

Charlie Vínko

Charlie Vínko, jednodušeji „U Charlieho“ je malinká vinárna v ulici Myslíkova č. 30. Od jejího otevření v ní nachází zalíbení čím dále více lidí. Kdo by se divil? Dvojka červeného vás vyjde na 30 Kč a to už se dnes jen tak nevidí! Pro pivaře tu mají točenou Stellu za 35 korun.
Nízké ceny ale nejsou jediným důvodem, proč Charlieho navštívit.

Bar Charlie Vínko (zdroj Lucie Krejzlová)Získá si vás i útulný interiér. Za barovým pultem se můžete usadit do houpačky a popovídat si s hostem vedle vás. Pokud vám popíjení a pohupování nejde moc dohromady, zaberte si místo u okna. Jsou zde kulaté stolečky, kde můžete hodiny prosedět se sklenkou v ruce a pozorovat život na ulici.

Během dne vás míjí chodci, spěchající sem a tam za svými povinnostmi a starostmi, zatímco U Charlieho jakoby se čas zastavil. K večeru se naopak svět venku ztiší a zpomalí, kdežto uvnitř se rozléhá hudba, smích a ťukání skleniček. Nedočkáte se zde milionkrát ohraných písní a reklam v rádiu, hudbu si hosti volí sami. Na stěně visí jukebox, připravený vyhrávat celou noc.

Charlie je podnik ryze kuřácký a tak pokud jste zarytým odpůrcem cigaret, není to místo úplně pro vás. Pokud přicházíte s více přáteli, zamiřte po schodech do horního patra. Doporučuji ale předem udělat rezervaci, abyste měli jistotu, že na vás zbude volné místo. Otevřeno je od 16.00 do 23.30 hodin.

Popocafepetl

Bar Popocafepetl (zdroj Lucie Krejzlová)Řetězec barů s názvem Popocafepetl je v Praze poměrně známý. Vyhledávané především turisty jsou Popocafepetl v Michalské ulici, na Újezdě a v ulici Karolíny Světlé. Jedná se o bary spojené s clubem. Hrají zde pražští DJové a když máte chuť, protancujete tady celou noc.

Pokud ale nejste úplně party typ a raději si jen zajdete s přáteli popovídat ke skleničce, doporučuji Popocfepetl Na Struze nebo v Italské ulici. Ty jsou menší, méně přeplněné a můžete zde strávit příjemný večer. Nejsou spojené s parketem a mixážním pultem a tak jsou vhodnější pro filosofické rozhovory vedené v mírném alkoholovém opojení.

Do Italské chodím nejraději. Otevírací dobu má od 18.00 do 03.00. Po osmé hodině tu vždy bývá živo. Když budete mít štěstí a stihnete Happy hours, vaše drinky budou za zvýhodněnou cenu. Ve všední dny a v sobotu probíhají od šesti do devíti, v neděli od pěti až do tří ráno.

Také tu mají aplikaci Bar box. Ta funguje tak, že si po přihlášení k místní wifi a stáhnutí této aplikace, můžete sami volit hudbu klidně až do rána.

Všechny bary Popocafepetl mají podobný vzhled. Tmavé dřevo, potemnělá atmosféra, cigaretový kouř a industriální výzdoba. V Italské jsou červené stěny i strop protkané šedými silnicemi, na kterých jsou rozmístěna hliněná autíčka. Zajímavý nápad, nemyslíte?

Zázemí

Bar Zázemí (zdroj Lucie Krejzlová)Jak už název napovídá, v Zázemí se najde místo pro každého. Jde o naprosto nenucený, pohodový a příjemný prostor někde na pomezí mezi barem, hospodou, vinárnou a kavárnou. Kromě hlavní části tu je ještě velká místnost určená pro kulturní akce, koncerty, oslavy a podobně.

Téměř pokaždé, když do Zázemí zavítáte, zažijete něco nevšedního. Jeden večer můžete poslouchat energický rock’n’roll, další se necháte unášet rytmy bubnů, příště zase akustickou kytarou vousatého písničkáře. Zajděte do Zázemí jen tak neplánovaně a uvidíte, co vám tato návštěva přinese.

U zdi stojí piano a kytara, které může využít jakýkoliv odvážlivec. Takové večery, kdy se u stolu sejdou lidé nejrůznějšího věku, profesí a zkušeností a společně hrají, zpívají a povídají si, jsou těmi nejlepšími večery ze všech. Večery, které se většinou protáhnou až do rána a vy si ani nestihnete všimnout, jak rychle ten čas běží.

Bar Zázemí (zdroj Lucie Krejzlová)Zázemí je nekuřácké. Každého, kdo má chuť na cigaretu to vyžene před dveře, kde se hosté klepající se zimou nejlépe seznamují. Podnik se nachází ve starší budově a tak je někdy chladno i uvnitř. Jak je ale známo, alkohol zahřívá a jeho ceny zde jsou více než příznivé. Pivo Rychtář dostanete za 34 Kč, Ježka za 29 Kč.

Otevřeno je každý den od 15.00 do 23.00, často se ale zavíračka véélmi protáhne.

Lucie KrejzlováNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.