Tour de pražské čajovny: Kde mají atmosféru i studentské ceny?

16. 12. 2016 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Novela o zákazu kouření v restauracích vejde v platnost v květnu 2017, tam už si nezapálíte. V Praze se ale naštěstí roztrhl pytel s čajovnami, kde vám obsluha nabídne kromě čajů i vodní dýmku. Čajoven se tu nachází opravdu mnoho, podnikl jsem proto cestu do nejrůznějších koutů, abych vám doporučil ty neobyčejné.

Vinohrady – lokalita, která neurazí cenou ani prostředím

Poetická čtvrť, kde bydlel Karel Čapek či Viktor Dyk, by se na první pohled zdála předražená a snobská. Opak je pravdou, najdou se zde místa k příjemnému posezení a relaxaci za férovou cenu.

BanYan

Potřebujete vypadnout z domu a musíte s sebou vzít svého mazlíčka? BanYan je tou správnou volbou!

Čajovna BanYan (Zdroj Facebook Čajovna Banyan – tea lounge)

Čajovna nedaleko zastávky Jana Masaryka na Praze 2 láká nejen příjemným prostředím a věcmi čajovně vlastními, kterými jsou čaje a vodnice, ale dokonce si s sebou můžete vzít i svého zvířecího přítele.

Kdo nebude mít chuť na čaj, může si dát víno, pro pivaře se tu nějaké pivo také najde. Čajovna je dále speciální svou nabídkou stolních her od Člověče, nezlob se až po šachy.

Ceny? Dobrá otázka. S vodnicí a čajem se do dvě stě padesáti korun vejdete, což odpovídá lokaci i prostředí.

Čajovna Pod stromem čajovým a Vinohradská čajovna

Jste poblíž Jiřího z Poděbrad a nemáte co dělat? Zapamatujte si jednu ulici: Mánesova. V řádech desítek metrů tam najdete dvě čajovny, jež bych řadil k cenově nejlukrativnějším. Čaje různých druhů od černých až po ovocné stojí pár desítek korun.

A pro gurmány? Mnozí z vás jistě znají hlášku ze Simpsonových ve filmu: „Já chci na vafle teplej banán!“ a při jejím vyslovení na ně dostávají chuť. Pod stromem čajovým dostanete na vafle nejen teplej banán, ale i čokoládu a šlehačku.

Do Prahy 1 si připravte větší balík

Čajovna Maghia (Zdroj Facebook MAGHNIA VILLAGE)

Čím blíž centru, tím vyšší ceny. Tuto přímou úměru zná jistě každý člověk, kdo navštívil restauraci v centru a poté například ve Strašnicích. Vyšší ceny mají však i své výhody.

Obsluha se v čajovnách v centru Prahy zpravidla mění z české na zakavkazskou, tito lidé jsou však často příjemnější než Češi a po celou dobu návštěvy se o vás pečlivě starají.

Sapphire Lounge

Paleta – zdánlivě obyčejná věc, která člověku ulehčuje práci při přenášení těžkých věcí. Najdete ji většinou v supermarketech zatěžkanou desítkami balení s nápoji. Napadlo by vás, že palety mohou posloužit i místo gaučů, stolů a židlí?

Majitelé Saphiru přesně tohle učinili. Z palet vytvořili nádherný interiér čajovny, jež je ukrytá ve vnitrobloku nedaleko Hlavního nádraží. Když přeje počasí, dá se sedět i venku.

Pro milovníky videoher zde slouží Play station 4 a pokud se zdržíte až do večera, můžete pokračovat do podzemí, kde se nachází music club. Pod tři stovky za čaj a vodnici však cena nepůjde.

Ruspina

Stojíte na Václaváku pod koněm, dáte se první ulicí doleva, jdete až na konec ulice a po pravé straně ji najdete. Zde se můžete těšit na moderní potemnělý interiér s různobarevnými světly.

Zde bych jistě vypíchl cenu, jež neodpovídá lokalitě – na Novém městě levnější čajovnu nejspíš nenajdete. Příjemná obsluha pomůže se vším, co potřebujete. Jediným rušivým elementem může být hlasitá hudba, především ruský rap, který uším moc nelahodí. Nicméně sto lidí, sto chutí.

Levá strana Vltavy

Maghnia Village

Čajovna Maghia (Zdroj Facebook MAGHNIA VILLAGE)

Studentům práv, žurnalistiky a marketingu bych doporučil čajovnu Maghnia Village, která se nachází na Janáčkově nábřeží u Palackého mostu a je tak téměř v docházkové vzdálenosti, z Hollaru určitě.

Interiér vyzdobený orientálními soškami a obrazy dává čajovně netradiční vzhled a atmosféru. I když se nachází na Praze 1, ceny se pohybují stejně jako na Vinohradech okolo dvou stovek za čaj s vodní dýmkou.

Šíša se zde na vyžádání podává s „ledovým“ šlahounem, který mu dává netradiční studený pocit při vdechu.

Pavel TylšarNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.