Tour de pražské kavárny: kde nabrat sílu na letní semestr

24. 2. 2017 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Vůně kávy, pohodlná křesla, útulná atmosféra a usměvaví spokojení lidé kolem, to vše najdete v dalších třech kavárnách, které stojí za to navštívit.

Zkouškové je u konce a vy se také cítíte vyčerpaní a bez energie? Chce to pořádný odpočinek, trochu relaxace a k tomu hrnek výborného kafe. Popadněte knížku, co jste dlouho odkládali, sejděte se s přáteli nebo jen tak sami vyrazte do některé z těchto kaváren. V pěkném prostředí a s dobrou kávou se síly na letní semestr budou hned čerpat mnohem lépe.

Mamacoffee

Mamacoffee byl původně pouze e-shop s čerstvě praženou kávou. Z první otevřené kavárny v Londýnské ulici se příjemné prostředí a skvělá káva šířily dál do ulic Sokolská, Vodičkova a na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Všechny tyto kavárny mají jednotný styl a podobnou nabídku toho, co zde můžete ochutnat.

Největší je kavárna ve Vodičkově ulici (Vodičkova 6). Má dvě patra, která jsou obě prosklená. Usadíte se u velkého okna, zachumláte se do měkkého svetru, popíjíte horkou kávu nebo čaj a to, že se musíte probírat poznámkami ke zkoušce, psát esej nebo číst nějakou tlustou bichli, je o něco méně nepříjemné.

V horním patře si kromě nápojů můžete dát i něco na zub. Nabídka obsahuje výběr z vegetariánských a veganských pokrmů. Zákusky i pečivo jsou domácí a také si zde můžete praženou kávu zakoupit a vychutnat si ji až doma.

Protože se kavárna nachází v centru a je velmi oblíbená, vyplatí se udělat si rezervaci. Otevírací doba je po-pá: 8:00-22:00, so-ne: 10:00-22:00. Cena kávy se pohybuje mezi 50 a 60 Kč.

Kavárna, co hledá jméno

Každý Pražan, který je alespoň z poloviny takový kavárenský povaleč jako já, už o Kavárně, co hledá jméno, určitě slyšel. Nachází se v ulici Stroupežnického od Andělu, coby kamenem dohodil. Prostor nynější kavárny dříve patřil truhlárně a je to znát.

Velký dvůr, který je v létě plný stolků obsazených hosty vás dovede k budově s neomítnutými cihlovými zdmi. Vejdete dovnitř a dýchne na vás útulná hřejivá atmosféra.

Celá kavárna je velmi rustikální, někdo by řekl „hipsterská“, což ji odlišuje od moderních vyšperkovaných míst s bílými stěnami i nábytkem, kterých je Praha plná. I kdybyste nebyli příznivci vysedávání nad šálkem kávy, interiér Kavárny, co hledá jméno, rozhodně stojí zato navštívit.

Součástí kavárny je i malá galerie, kde si můžete prohlédnout díla různých umělců. Příjemný šum hovoru a spousta lidí s notebooky vás třeba inspirují k napsání bestselleru nebo alespoň nějaké té seminárky.

Kromě kávy a čaje ochutnejte třeba i domácí zákusek, polévku nebo limonádu. Na své si zde přijdou i vegani a vegetariáni. Ceny za šálek kávy se pohybují mezi 50 – 70 korunami. Otevřeno mají od pondělí do pátku od 8:00 do 22:00, takže i večer můžete zajít třeba na sklenku vína jako odměnu po dlouhém dni.

Styl & Interiér

Tato kavárna se nachází přímo vedle zastávky Václavské Náměstí ve Vodičkově ulici. Krátkým podchodem vejdete do nenápadných dveří, které vám odhalí útulný hřejivý podnik, ze kterého se vám už nebude chtít odejít.

Pokud budete mít štěstí a nebude velký nával, projděte přes hlavní místnost do zimní zahrady. Odtud budete mít skvělý výhled do dvora plného stromů a rostlin. V létě je možné dát si kávu a něco dobrého přímo v altánu v zahradě.

Ale i v zimě je kouzelné sedět u prosklené stěny, usrkávat horký nápoj a pozorovat vítr a déšť za okny. Atmosféra jako stvořená pro posezení s přáteli a odpočinek.

Obsluha je velmi příjemná, jediné, co už není tolik příjemné, jsou o něco vyšší ceny, než u předchozích dvou kaváren. Styl & Interiér není pouze kavárna, můžete si sem zajít i na oběd nebo večeři. Obdivuhodné jsou dortíky, které si zde můžete dát. Vypadají téměř jako umělecká díla, ovšem od toho se odvíjí i jejich cena (kolem 90 Kč/kus). Za kávu zaplatíte od 60 Kč výše. Ovšem krásné prostředí stojí zato si trochu připlatit.

Lucie KrejzlováNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.