Třetí studentský jarmark rozezněl Ovocný trh

12. 10. 2011 Autor: Rubrika: Studentský život 2 komentáře/ů

Studenti UK zahájili akademický rok ve velkém stylu – již potřetí uvítali „mladou krev“ do svých řad na Studentském jarmarku. Tradiční akce Studentské unie tentokrát opustila stísněné prostory nádvoří Karolina a obsadila prosluněný Ovocný trh.

Na Ovocném trhu se představily studentské spolky i řada hudebních skupin

Foto: Martin Kolář (UKáčko.cz)

„Chtěli jsme se trochu otevřít Praze a dát Pražanům možnost nahlédnout do neformálního života univerzity,“ vysvětluje za organizátory akce Slaven Elčić důvody, které vyvedly původně skromnější studentskou party na veřejný prostor.

Zhruba tři tisícovky návštěvníků, které 6. října na akci zavítaly, měly možnost poslechnout si studentské kapely, mimo jiné například Last Station či Vagyny Dy Praga, které si zahrály po boku profesionálů ze známějších formací Niceland či Navigators.

Na jarmarku také představila svou činnost celá řada spolků, od oborových uskupení studentů různých fakult přes debatní a sportovní kroužky až po queer sdružení. Organizátoři připravili pro návštěvníky soutěž, při níž obcházeli stánky jednotlivých spolků a plnili tematické úkoly.

„Je to pro nás přínosná akce, představíme se prvákům a máme možnost se osobně setkat s případnými zájemci,“ pochvaluje si Jakub Hojer ze stánku VŠ ligy. „Rozdali jsme hodně vizitek, tak snad nám to pomůže,“ doufá Marek, který přišel prezentovat International club, „jen je tu moc nahlas hudba, tak si se zájemci moc nepopovídáme,“ dodává.

Pod pódiem postává skupina studentů z prvních ročníků a užívá si koncert kapely Chancers. „Dostali jsme dneska půldenní děkanské volno, tak jsme si přišli poslechnout kapely,“ chlubí se Petra z Pedagogické fakulty. Její kolega z Filozofické fakulty však nadšením příliš neoplývá. „Mně to tu přijde celý dost levičácký,“ říká skepticky. „Ale pivo tu mají dobrý“ uzavírá lakonicky budoucí pedagog Zdeněk.

Video

Fotogalerie


Foto: Martin Kolář (UKáčko.cz)

Podívejte se také na reportáže z loňského a předloňského Jarmarku.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.