Týden vědy a techniky vás vezme za hranice známého

2. 11. 2016 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Výstavy, přednášky, koncerty, sci-fi filmy, vědecké kavárny a mnoho dalšího nabídne 16. ročník největšího vědeckého festivalu v ČR. Akci organizuje Akademie věd ČR spolu s více jak 50 institucemi.

Týden (vlastně skoro dva týdny) vědy a techniky se koná od 1. do 13. listopadu. Vstup na všechny akce je zdarma, pro účast na seminářích a workshopech je však nutná registrace.

UK je hlavním partnerem festivalu

Řada akcí bude probíhat i na půdě UK. Bohatý program připravila Fakulta humanitních studií či Filozofická fakulta. Na 1. a 3. lékařské fakultě se konají interaktivní výstavy, na kterých si můžete vyzkoušet např. první pomoc a také se seznámit s různými obory medicíny.

Týden vědy a techniky (zdroj TZ)Pro milovníky cestování a technologií je připravena přednáška Petra Jana Juračky z PřF UK, který se zaměří na drony, s nimiž procestoval svět. A koho trápí situace v české společnosti, neměl by si nechat ujít přednášku Petra Soukupa na FSV UK.

Lákat se bude na speciální program

„V letošním roce jsme se rozhodli vytvořit sekci „speciální program“, který vedle netradičních science show zahrnuje například i koncerty, křest knihy, komentované prohlídky, pozorování ptactva, projížďku elektromobilem nebo divadelní hru.“ uvádí manažerka festivalu Eva Jurková.

V rámci speciálního programu byste neměli přehlédnout interaktivní divadelní představení FHS UK na téma uprchlické krize v Rock Café nebo projekce sci-fi filmů z 50. a 60. let v kinech Ponrepo a Světozor.

Letošní ročník se ponese v duchu motta „Za hranice známého“ a část programu je věnována mj. vesmíru. Festival také nabídne dny otevřených dveří, do kterých se zapojují všechna pracoviště Akademie věd ČR.

Viktorie DančováNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.