Tým studentů UK uspěl ve světové soutěži ve strategii řízení firem

17. 4. 2010 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Velkým úspěch skončila účast týmu složeného převážně ze studentů UK v soutěži Global Management Challenge. V konkurenci 186 skupin se v celostátním kole soutěže, zaměřené na simulaci strategie řízení společnosti, probojovali na druhé místo.

Tým se čtyřmi studenty UK uspěl v soutěži Global Management Challenge.

Foto: GMC

Tým s názvem SpecIES (IES je zkratka Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd UK) tvořili tři studenti ekonomie – Václav Vislous, Miroslava Mičáková a Zuzana Filková, dále student práv Michal Němeček a Petr Doskočil z Fakulty dopravní ČVUT.

Zajímavostí je, že lídr týmu Václav Vislous působí jako ekonomický ředitel studentského sdružení UK media, které provozuje i portál UKáčko.cz.

Už podruhé se v soutěži podařilo zvítězit studentům Vysoké školy ekonomické a Vysoké školy finanční a správní pod patronátem společnosti PricewaterhouseCoopers. Ti v polovině května odcestují na mezinárodní finále soutěže, které se bude konat v Rusku.

GMC je největší soutěží na světě v oblasti simulace strategie řízení společnosti. Modelové obchodní společnosti soutěží na virtuálních trzích EU, NAFTA a internetu s cílem dosáhnout nejvyšší ceny za akcii a nejlepšího tržního postavení na základě dosaženého zisku. Soutěže se ročně zúčastní přes 400 000 studentů vysokých škol i ekonomů a manažerů z celého světa.

Více o soutěži Global Management Challenge na www.czechgmc.cz a www.worldgmc.com.



Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.