UK má nové vedení: tři nováčci, žádná žena

27. 2. 2010 Autor: Rubrika: Univerzita 6 komentáře/ů

Kolegium, které je stálým poradním orgánem rektora a tedy jakousi „vládou“ univerzity, má nové složení. Čtyři prorektory pokračující z předchozího období doplní tři nováčci. A stejně jako dosud nebude ani v novém vedení žádná žena.

Ivan JakubecNovým prorektorem pro doktorské studium a akademické kvalifikace je Ivan Jakubec z Filozofické fakulty. Dosud funkci zastával Mojmír Horyna. Jakubec je profesorem na Ústavu hospodářských a sociálních dějin, v posledních třech letech byl proděkanem pro vědu FF.

Martin PrudkýNa místě prorektora pro studijní záležitosti nahradil Jana Bednáře děkan Evangelické teologické fakulty Martin Prudký, který také vede katedru Starého zákona. Kromě jiných aktivit i vydává časopis Souterrain Farního sboru Českobratrské církve evangelické v Praze-Dejvicích.

Milan TichýZcela novou funkcí je prorektor pro investiční výstavbu. Tím se stal Milan Tichý z katedry fyziky povrchů a plazmatu Matematicko-fyzikální fakulty. Na něj by měla přejít část dosavadních úkolů prorektora pro rozvoj, především odstraňování nedostatku prostor, který trápí hlavně humanitní a společenskovědní fakulty.

Na svých místech zůstávají prorektoři pro vědeckou a tvůrčí činnost Petr Volf, pro vnější vztahy Michal Šobr, pro zahraniční styky a mobilitu Jan Škrha a pro rozvoj Stanislav Štech. Kvestorem bude i nadále Josef Kubíček a kancléřem Tomáš Jelínek.

Kolegium rektora je stálým poradním orgánem rektora. Skládá se z prorektorů, kvestora a kancléře. K navrženým členům se vyjadřuje Akademický senát UK, současné členy „odsouhlasil“ na svém zasedání 18. února 2010.

Anketa

Co říkáte na to, že ani v novém vedení UK není žádná žena? (viz článek)

výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Foto: UK, úprava UKáčko.czNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.