UK porazila v Hokejové bitvě ČVUT 7:4. Ve finále se utká s VŠE

10. 11. 2011 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Divácky napínavý souboj se ve středu odehrál mezi UK a ČVUT. Hokejový tým Univerzity Karlovy přestřílel svého soupeře 7:4. Do finále tak postoupil společně s týmem VŠE, který z ledu vyprovodil hokejisty ČZU debaklem 8:2.

Hokejový tým Univerzity Karlovy přestřílel soupeře z ČVUT 7:4

Foto: Joseph Morgan (UKáčko.cz)

„Taktika našeho týmu je pobavit diváky, užít si sportovní zážitek a samozřejmě vyhrát,“ uvedl před zápasem trenér týmu UK Arnošt Pavel. S respektem k soupeři z ČVUT tipoval, že jeho hráči vyhrají o jeden gól. K nadšení fanoušků byl však rozdíl ve skóre mnohem výraznější.

„Chceme potvrdit, že jsme favoriti v dnešním zápase. V akademických soutěžích jsme vždycky měli úspěchy,“ nechal se slyšet kapitán týmu Martin Ton. I on přistupoval k soupeři se značným respektem a tipovat výsledek se neodvážil.

Nezdárný začátek, zdárný konec

Ačkoliv nakonec nastříleli hráči Karlovky týmu ČVUT sedm gólů, nevstoupili do zápasu tak suverénně, jak by se z výsledku mohlo zdát. První gól inkasovali hned po minutě a půl zápasu a Tesla Arena se rozburácela křikem fanoušků ČVUT.

Hokejisté UK však na gól rychle odpověděli a přidali další dvě branky navrch. Druhá třetina se co do vstřelených branek nesla v klidnějším tempu a skončila výsledkem 4:1 pro UK. Poslední minutu si však tento tým zažil perné chvilky, když ubránil přesilovku pět na tři.

Třetí třetina začala soubojem mezi maskoty týmů. Ani Superman, kterého nasadila UK, však na maskota ČVUT nestačil. Co se nedařilo hokejistům ČVUT na ledě, dařilo se jejich maskotovi a fanouškům. Všechny divácké soutěže jako bečkocurling a běhání po ledu tak vyhráli studenti ČVUT.

Hráči ČVUT ještě v polovině poslední třetiny zdramatizovali konec zápasu, když dotáhli tým UK na rozdíl pouhých dvou gólů. Nebylo jim to ale nic platné a hráči UK zvyšovali dvě minuty před koncem na konečných 7:4.

Fandil i rektor a finalistky Miss UK

Vítězné přání se splnilo nejenom všem fanouškům-studentům, ale i rektorovi Václavu Hamplovi. „Přeji vám drtivou výhru nad ČVUT a naší spřátelené univerzitě pěkný sportovní zážitek,“ pronesl zvesela ke svému týmu, když přibruslil před začátkem zápasu na led.

S hokejisty se přišly pozdravit i finalistky Miss UK. „Já hokeji fandím, jenom když hraje nároďák a to samozřejmě fandím našim,“ uvedla Markéta Kořínková, finalistka Miss UK. „Fandím Vítkovicím, protože můj taťka je velký hokejista a nemá je rád,“ uvedla její soutěžní kolegyně Lenka Volfová. Dívky si jako jediné troufly pro UKáčko.cz tipnout před zápasem výsledek – jejich odhad byl 7:2 a 9:3.

S průběhem celé Hokejové bitvy byl spokojený i organizátor Tomáš Gavlas. Zápasy ČZU–VŠE a UK–ČVUT viděly přes čtyři tisíce fanoušků. „Počítám, že na finále se počet zdvojnásobí,“ uvedl Gavlas. Tým UK získal odměnu 10 000 Kč a 1. března se ve finálové části Hokejové bitvy utká v Tesla Areně s týmem VŠE.

FotogalerieNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.