UK se na Majálesu představí obřími šachy i mícháním lidových koktejlů

23. 4. 2011 Autor: Rubrika: Rozhovor žádné komentáře

V pátek 6. května proběhne v pražské Stromovce dlouho očekávaný studentský svátek Majáles. Podle organizátorů má být nový, jiný, lepší. Letos se však do pořádání pražského Majálesu více zapojili i studenti UK. O přípravách akce jsme si povídali s místopředsedkyní Studentské unie UK Markétou Havelkovou.

Kandidát na krále Majálesu za UK – Don Juan LXIX.

Foto: Markéta Havelková

O některých majálesových novinkách už čtenáři vědí. Další zatím nezveřejněnou novinkou je třeba „univerzitní zóna“ – o co půjde?
Každá univerzita bude mít vyhrazenou plochu, kde se může ukázat. Získá prostor pro prezentaci spolků univerzity – na UK je to například Motolák z 2. LF, Spolek studentů historie, Debatní klub UK a mnoho dalších. U stánků spolků se návštěvníci mohou těšit na různé soutěže. Doufáme, že se nám podaří zařídit i nějaké společenské hry, například obří šachy, v jednání s FTVS jsou i outdoorové aktivity.

Součástí naší zóny bude také bar, ze zisku budeme financovat aktivity v naší zóně a část peněz získáme také z prodaných lístků. V zóně UK můžete navštívit i „alkoworkshop“, kde se představí kniha Pravé české míchačky, jejíž autoři jsou studenti UK. Diváci tam budou moci ochutnat nebo si sami namíchat nejrůznější koktejly.

ČTĚTE TAKÉ:

V jakém duchu by se měla tato zóna nést?
Tady bych si dovolila citovat šéfa koordinačního týmu za UK Sandra Elčiće: „Studentský život není pouze jedna dlouhá párty. Za dobu studia na UK také rozvíjíme své myšlení, poznáváme nové lidi a učíme se, jak to v životě chodí. Proto chceme i v naší zóně klást důraz na Myšlení, Poznávání a Učení… Samozřejmě ale v souladu s atmosférou festivalu, který je především o zábavě.“

Na čem se studenti UK podílejí?
Je to například průvod a alegorický vůz, jeho definitivní podoba ale ještě není úplně jistá. Také by se nám líbilo, kdyby všichni studenti UK měli nějaký jednotící prvek. Napadly nás balónky v barvě kardinálové červeně, což je barva naší univerzity a také barva, do níž budeme ladit vše na Majáles. Každá škola má totiž přiřazenu jednu barvu (UK červenou, ČVUT modrou, VŠE bílou a ČZU zelenou, pozn. red.).

Důležitou osobností bude král. Jak se připravuje na panování?
Kolem krále a jeho družiny se teď soustředí mnoho naší práce. Kandidát za UK, Don Juan LXIX., byl zvolen 30. března a od té doby neměl moc času se zastavit. Proběhlo focení, natáčení videa, které brzy nejdříve zveřejníme, Don Juan se také účastní doprovodných předmajálesových akcí.

Je možné ještě sehnat lístky?
Samozřejmě, do 26. dubna dokonce za sníženou cenu 240 Kč. Zakoupit je můžete v kanceláři spolku Všehrd na Právnické fakultě. Takže neváhejte, přece si tuto akci roku nenecháte ujít!

Foto: Markéta HavelkováNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.