UK sjednotí svou tvář. Jak řeší vizuální styl jiné univerzity?

23. 1. 2011 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

UK bude mít brzy jednotný vizuální styl. Problém ale řešily v posledních letech i jiné velké univerzity v Česku. Podívejte se na několik příkladů a cest, jimiž se univerzity vydaly.

V současnosti není na Univerzitě Karlově nijak upraveno, od jaké úrovně mohou mít jednotlivé části vlastní logo či jak by mělo vypadat. Některé fakulty používají pouze univerzitní znak (pečeť), jiné mají vlastní logo. Na některých fakultách mají svou značku dokonce i jednotlivé katedry nebo obory.

Nejhorší – z hlediska počtu log i jejich kvality – je v tomto smyslu zřejmě Filozofická fakulta a Fakulta sociálních věd, v obou případech je to zřejmě daň za vnitřní roztříštěnost fakult a poměrně silnou autonomii jejích jednotlivých částí. (Více v článku: UK bude mít jednotný styl, změní se i loga fakult)

Situaci nejednotného vizuálního stylu řešily v posledních letech i jiné velké univerzity v Česku. Uvádíme několik příkladů a cest, jimiž se univerzity vydaly.

Mendelova univerzita

Masarykova univerzita

Univerzita Pardubice

Univerzita J. E. Purkyně
nerealizovaný návrh:

Univerzita Hradec Králové

Ze zahraničí – Kodaňská univerzitaKlíčová slova


Hodnocení


Související články


Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.