UK uzavřela smlouvu s fastfoody, umožní rychlejší zapojení absolventů do praxe

1. 4. 2013 Autor: Rubrika: Univerzita 3 komentáře/ů

Univerzita Karlova se rozhodla rázně vyřešit problémy, které mají její absolventi s hledáním práce. Uzavřela smlouvy hned s několika fastfoodovými řetězci. Studenti tak mohou do vysněné práce nastoupit hned druhý den po promoci, bez zbytečné cesty na úřad práce.

Rektor UK podepsal smlouvu v jedné z poboček McDonalds

Rektor UK podepsal smlouvu s fastfoodovými řetězci přímo v pobočce jednoho z nich

Foto: UKáčko.cz

„Naši absolventi jsou velmi šikovní a takovouto náročnou a zodpovědnou práci určitě zvládnou. Jen nesmí zapomínat na okurku,“ upozornil rektor UK Václav Lämpl, když smlouvu podepisoval.

Sám by prý práci ve fastfoodu v dobách svého studia určitě využil. „Jako student jsem si přivydělával na patologii, takže bych určitě přežil i výrobu hamburgerů,“ tvrdí rektor.

Děkani smlouvu až na výjimky přivítali. „Absolventi užitečných oborů se našim studentům často vysmívali. S tím je teď konec. Bez nás už se už nějací pofidérní inženýři z ČVUT ani nenajedí,“ raduje se děkan Filozofické fakulty Michal Střevlík.

Podobně to vidí také děkan Fakulty humanitních studií. „Doteď zněla nejčastější věta našich absolventů – s hořčicí, nebo s kečupem? V budoucnu to bude – tady, nebo s sebou?“ těší se Ladislav Benyovszszsky.

Výhrady však má například děkan Fakulty tělesné výchovy a sportu Vladimír Kotoul. „Obávám se, že nezdravé jídlo bude mít vliv na kondici lidí. Nechci žít v jednom státu s lidmi, kteří neumí ani přeskočit koně,“ zlobí se.

Součástí dohody univerzity s fastfoody je i rozšíření nabídky jídel. Novinkou je například McStudentburger. Po předložení průkazu ISIC dostanou studenti za pouhých 10 korun sendvič složený ze dvou polovin žemle. Vhodný tak bude i pro vegetariány.

V pobočky fastfoodových řetězců se promění i některé menzy. „Docela se těším. Horší než teď už to asi nebude,“ říká studentka Petra, kterou reportéři UKáčka.cz zastihli v menze Kajetánka nad sedmibarevným bramborovým salátem.3 komentářů »

 • pokus :

  Jak se zobrazí komentáře?

  reagovat

 • Kuba :

  V článku máte chybu ve jméně našeho rektora, není to Václav Lämpl, ale Hampl.

  reagovat

  jakub

  je to apríl!!!! 😀

  reagovat

  24 října, 2013, 17.47

Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.