UK vyhrála Hokejovou bitvu, rektor si rýpnul do Klause kvůli „parazitům“

8. 3. 2012 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Hokejisté Univerzity Karlovy suverénním způsobem přestříleli soupeře z VŠE 5:1 a za mohutné podpory svých fanoušků vyhráli první pražskou Hokejovou bitvu. Třetí místo si odnesli hráči ČVUT, kteří nejtěsnějším rozdílem porazili hokejisty ČZU 2:1.

„Ahoj paraziti, zdraví vás parazit,“ přivítal hráče a fanoušky před zápasem rektor UK Václav Hampl a sklidil bouřlivý potlesk. Reagoval tak na výroky prezidenta Klause k studentským protestům proti plánované reformě školství.

„Těším se na hokej založený na kvalitě, fair play, fyzické dřině a tréninku. A jenom na okraj říkám, že na těchto faktorech založený hokej, nemůže dopadnout jinak než vítězstvím Univerzity Karlovy,“ zakončil svůj projev Václav Hampl a společně s rektorem VŠE zahájil zápas.

Věřili si i sami hráči UK. „Taktiku máme jenom jednu a to vyhrát, budeme hrát na plno a ono to vyjde,“ uvedli před zápasem. Stejně na tom byli i v týmu soupeře.„Proti Karlovce si věříme a vyhrajeme,“ uvedl hráč VŠE s číslem 16 Jakub Dušek.

Síly byly vyrovnané, rozhodla druhá třetina

UK vstřelila první gól již v prvních minutách zápasu a vstoupila tak do utkání lépe než její soupeř z VŠE. Zbytek první třetiny se odehrál ve vyrovnaném tempu a skóre na tabuli se dlouho neměnilo. Druhou třetinu začal tým v červeném v bojovném duchu a soupeři z VŠE nadělil dvě branky. V polovině zápasu už tak vedl 3:0 a konto brankaře UK Ondřeje Kociána zůstávalo stále čisté.

Po Kociánově úspěšném zákroku v polovině druhé třetiny došlo k rvačce před brankou. Následovalo dvouminutové oslabení týmu UK, které se hráčům podařilo ubránit. Trest VŠE však přišel dvě minuty poté, kdy se jejich hráčům podařilo poprvé v utkání vstřelit gól.

Čtyři minuty před koncem druhé třetiny měli ekonomové ještě velkou šanci zvýšit, branka však nepadla. Před koncem naopak inkasovali a hráči UK upravili skóre na 4:1. Přes mnoho výrazných šancí na obou stranách, padl ve třetí třetině jediný gól. Čtyři minuty před koncem zápasu zpečetila UK svou výhru, když zvýšila na konečných 5:1.

„Úžasný zápas, úžasná fair play, úžasné nadšení,“ zhodnotil po zápase rektor UK. Hráči univerzity si odnesli výhru 30 000 Kč a putovní pohár primátora hl. m. Prahy, který budou obhajovat v příštím roce. A jak uvedli, oslavy tohoto vítězství prý budou bouřlivé.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.